Już za kilka dni Jeremy Sochan zostanie pierwszym Polakiem, który wystąpi w weekendzie gwiazd NBA. Zawodnik San Antonio Spurs wystąpi w czterozespołowym turnieju Jordan Rising Stars Challenge, który zostanie rozegrany w trakcie pierwszego dnia weekendowej rywalizacji.
Wraz z Sochanem w zespole zagrają Evan Mobley (Cleveland Cavaliers), Josh Giddey i Jalen Williams (obaj Oklahoma City Thunder), Jabari Smith Jr. (Houston Rockets), Quentin Grimes (New York Knicks) i Jalen Duren (Detroit Pistons). Wszyscy są wschodzącymi gwiazdami NBA, a Mobley już teraz uważany jest za jednego z lepszych koszykarzy na swojej pozycji.
- Zawsze marzyłem o tym, aby wziąć udział All-Star Weekend. To świetne uczucie. Cieszę się, że będę tam grał - powiedział Sochan, który spotkał się z polskimi dziennikarzami przed weekendem gwiazd, a którego cytuje portal TVP Sport.
- W czwartek mam mecz z Charlotte. Potem wracam do San Antonio i od razu lecę do Utah. Mamy jeden trening przed meczem i wiem, że na miejscu będziemy mieć dużo zajęć. Nie mam jeszcze dokładnego planu całego wydarzenia - dodał.
Sochan nie wykluczył, że latem nie tylko przyjedzie do Polski, ale być może zagra też w naszej reprezentacji. - Na sto procent będę w Polsce. Nie mam jeszcze konkretnego planu, ale na pewno będę tutaj. Mam rodzinę, może pojawi się kadra. Chciałbym zobaczyć kibiców w kraju - powiedział.
- Jeszcze nie rozmawiałem o grze w kadrze z trenerem Greggiem Popovichem. Nie znam swoich planów na wakacje. Chcę grać w kadrze, ale zobaczymy, czy Spurs dadzą mi zielone światło. Myślę, że będzie taka okazja, ale nigdy nie wiesz, co się stanie. Zobaczymy, czy będę zdrowy i jak skończy się sezon - zakończył Sochan.
Komentarze (0)
Jednoznaczna deklaracja Sochana. "Chcę grać w kadrze, ale...". Jeden warunek
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy - napisz pierwszy z nich!