Kolarstwo. Właściciel zespołu Majki: Polak naszym kandydatem do zwycięstwa w Giro d'Italia

Zespół Tinkoff-Saxo chce, by w 2016 roku Rafał Majka wygrał Giro d'Italia. Takie plany ogłosił na Twitterze właściciel zespołu, Oleg Tinkow.

- OK, oto nasz skromny plan dla zespołu Tinkoff na 2016 rok. Wygrana w Giro z Rafałem Majką, Tour i Vueltę z Alberto Contadorem - napisał Tinkow.

Majka na zakończonej w niedzielę Vuelcie zajął trzecie miejsce. Do zwycięzcy Fabio Aru stracił minutę oraz dziewięć sekund. Drugi Joaquim Rodriguez był od niego lepszy o dwanaście sekund. Polak uzyskał miejsce na podium na 20., przedostatnim etapie (ostatni to tzw. etap przyjaźni, nie ma wielkiego wpływu na klasyfikację generalną). Wykorzystał gorszą dyspozycję ówczesnego lidera, Toma Dumoulina, który z pierwszej pozycji spadł na szóstą. Do tej pory najlepszy wynik na Vuelcie zanotował Tomasz Marczyński. W 2012 roku zajął trzynaste miejsce.

To największy sukces polskiego kolarstwa od 1993 roku, gdy najniższe miejsce na podium Tour de France zajął Zenon Jaskuła. - On ma 26 lat, ja byłem o pięć lat starszy. Majka jeszcze się uczy. Może będzie jak Indurain? [pięciokrotny zwycięzca Tour de France] - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Jaskuła.

Do tej pory Majka dwukrotnie startował w Giro d'Italia. W 2013 roku zajął siódme miejsce (drugie w klasyfikacji młodzieżowej), natomiast w 2014 był szósty. W tym roku nie startował. W 2016 roku odbędzie się 99. edycja Giro. Rozpocznie się 6 maja w Holandii, potrwa do 29 maja.

Zobacz wideo

Tour de France... i nie tylko. Największe kolarskie kraksy [ZDJĘCIA i WIDEO]

Czy Majka wygra Giro d'Italia?
Więcej o: