"Wstyd". Paweł Fajdek nie wytrzymał po gali mistrzów sportu

Paweł Fajdek, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, ostro skrytykował wyniki plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca 2021 roku.

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym sportowcem w Polsce w 2021 roku w 87. plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Na podium znaleźli się także Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik. Laureatów ogłoszono na Gali Mistrzów Sportu w Warszawie.

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Prezes PZPN Zbigniew Boniek podczas konferencji ws. 'przyszłości polskiej reprezentacji' (i zwolnienia 'odziedziczonego' selekcjonera Fornalika). Warszawa, 16 października 2013 Boniek skomentował wyniki Gali Mistrzów Sportu. "Brakuje mi..."

Paweł Fajdek nie wytrzymał po gali mistrzów sportu. "Wstyd"

W czołowej dziesiątce, oprócz podium, znalazło się także siedmiu medalistów olimpijskich z Tokio. W czołówce zabrakło z kolei miejsca dla najlepszych polskich tenisistów - Igi Świątek i Huberta Hurkacza, a także skoczków - Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Wyniki plebiscytu skomentował na Twitterze Paweł Fajdek, były brązowy medalista igrzysk olimpijskich, który był w gronie nominowanych, ale w wybranej dziesiątce się nie znalazł.

Zobacz program Sport.pl LIVE:

 

"87. plebiscyt Przeglądu Sportowego. Wstyd... Nie pozdrawiam" - napisał Paweł Fajdek.

Nie napisał jednak konkretnie, z którym rozstrzygnięciem kompletnie się nie zgadza. Być może chodzi mu o tylko drugie miejsce w plebiscycie Anity Włodarczyk, która na ubiegłorocznych igrzyskach wywalczyła swój trzeci złoty medal olimpijski w rzucie młotem. 

Taka opinia Fajdka spotkała się z dużą falą krytyki kibiców i ekspertów.

"Można wyjść na scenę jak Lewandowski i powiedzieć, że każdy z nominowanych jest inspiracją, a można i tak. Z definicjami wstydu też różnie bywa" - napisał Sebastian Parfjanowicz, dziennikarz TVP Sport.

Mistrz olimpijski skradł show podczas Gali Mistrzów Sportu. Mistrz olimpijski skradł show podczas Gali Mistrzów Sportu. "Marzyłem, by uratować komuś życie"

"Wygrał piłkarz, który jest najlepszy na świecie w najbardziej popularnej dyscyplinie. Nie widzę w tym nic kompromitującego i zawstydzającego. Pani Anita zajęła drugie, adekwatne miejsce w plebiscycie. Brawa dla '10' wyróżnionych" - dodał Maciej Łanczkowski, redaktor magazynu "Piłka Nożna".

"Jak challenger w Poznaniu". Fajdek wydał oświadczenie. I uderza w Lewandowskiego

Tweet wywołał burzę, dlatego w niedzielę Fajdek postanowił przedstawić swoje stanowisko w specjalnym liście. "Chcecie Robertowi osłodzić brak Złotej Piłki" - stwierdził lekkoatleta.

"Skoro mój wpis na jednym z portali wywołał tak wielkie zamieszanie to oznacza to tylko jedno, że jest problem o którym się nie mówi, a jeśli ktoś zabiera głos to jest hejtowany. Głównie przez brak wiedzy osób komentujących o tym jak wszystko wygląda od środka" - napisał w specjalnym liście Fajdek.

"Ciężko porównać Kubice jadącego w Sauberze, Lewego grającego w Bayernie, za sukcesy w polskim sporcie, jak to porównać do złota w igrzyskach wywalczonego dla kraju? Skoro chcemy promować patriotyzm, wzorce itd, to co bardziej niż złoto olimpijskie się w to wpisuje?" - dodawał. 

Pełną treść listu można przeczytać pod tym linkiem.

Więcej o: