Boniek skomentował wyniki Gali Mistrzów Sportu. "Brakuje mi..."

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym sportowcem w Polsce w 2021 roku. Wyniki plebiscytu "Przeglądu Sportowego" skomentował były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym sportowcem w Polsce w 2021 roku w 87. plebiscycie Przeglądu Sportowego. Na podium znaleźli się także Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik. Laureatów ogłoszono na Gali Mistrzów Sportu w Warszawie.

Zobacz wideo

W czołowej dziesiątce, oprócz podium, znalazło się także siedmiu medalistów olimpijskich w Tokio. W czołówce zabrakło z kolei miejsca dla najlepszych polskich tenisistów - Igi Świątek i Huberta Hurkacza, a także skoczków - Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Zbigniew Boniek skomentował wyniki Gali Mistrzów Sportu. "Brakuje mi tego"

Wyniki plebiscytu skomentował na Twitterze były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniew Boniek.

- Pierwsza trójka ok…. Brakuje mi sztafety - napisał Boniek.

Fabio Cannavaro ma swojego faworyta do wygrania Złotej Piłki. 'On jest absolutnym numerem jeden' Nowe szczegóły negocjacji Kuleszy z Fabio Cannavaro. Na czym zależało prezesowi PZPN?

Trudno powiedzieć, co miał na myśli były prezes PZPN i były selekcjoner reprezentacji Polski, gdyż złota sztafeta mieszana 4x400 metrów zajęła w plebiscycie siódme miejsce.

Być może Bońkowi chodziło o kobiecą sztafetę 4x400 metrów, czyli tzw. "Aniołki Matusińskiego", które w Tokio zdobyły wicemistrzostwo olimpijskie, a w plebiscycie nie znalazły się w dziesiątce. Większość jej uczestniczek (Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik) brała jednak udział także w wyróżnionej sztafecie mieszanej.

Więcej o: