Fajdek grzmi: Lewandowskiego nie powinno być w TOP 10! "Jest mi wstyd"

Łukasz Jachimiak
"Wstyd. Nie pozdrawiam" - takim wpisem na Twitterze Paweł Fajdek podsumował wyniki plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski w 2021 roku. Tweet wywołał burzę, dlatego Fajdek postanowił przedstawić swoje stanowisko w specjalnym liście. "Chcecie Robertowi osłodzić brak Złotej Piłki" - pisze lekkoatleta. I upomina się m.in. o niedocenionego Piotra Żyłę.

Paweł Fajdek to jeden z najwybitniejszych polskich lekkoatletów w historii. Jest czterokrotnym mistrzem świata w rzucie młotem, a w 2021 roku wywalczył swój pierwszy medal olimpijski. W Tokio zdobył brąz.

Zobacz wideo Lewandowski obiecał wesprzeć mistrza olimpijskiego: Pojedziemy na bogato

Mimo tego sukcesu dla Fajdka zabrakło miejsca w gronie 10 najlepszych polskich sportowców za rok 2021. Ale nie o to Fajdek ma pretensje.

Jego zdaniem poszkodowany jest m.in. Wojciech Nowicki, czyli kolega po fachu, który w Tokio zdobył złoto. A za największą poszkodowaną Fajdek uważa Anitę Włodarczyk. "Moim zdaniem trzecie złoto Anity powinno być docenione, trzecie złoto z rzędu! Wow!" - przekonuje Fajdek.

Zmarzlik trzeci. "Powinien mieć problem z zakwalifikowaniem się do 20"

Co ciekawe, zdaniem Fajdka Robert Lewandowski powinien nie tylko nie wygrać plebiscytu, ale nie powinno go być nawet w dziesiątce!

Tak samo Fajdek ocenia wysokie - trzecie - miejsce Bartosza Zmarzlika. "W tegorocznej edycji najbardziej niezrozumiałe jest 3. miejsce Bartka, który z tytułem vice Mistrza Świata powinien mieć problem z zakwalifikowaniem się do 20! [20 sportowców nominuje kapituła plebiscytu i to z grona nominowanych najlepszą 10 wybierają kibice]. Skoro musiał w poprzednim roku uznać wyższość innego zawodnika wydaje mi się że powinien to zrozumieć, popatrzmy na miejsca Bartka i Piotrka Żyły, w końcu skoki to nasz sport narodowy i obstawiam, że w skali globalnej więcej krajów je uprawia niż żużel" - uzasadnia.

Zobacz program Sport.pl LIVE:

 

"Nie można świadomie krzywdzić sportowców". "Zabijamy takimi decyzjami"

Oto pełna treść listu, który przysłał nam Paweł Fajdek (pisownia oryginalna):

Skoro mój wpis na jednym z portali wywołał tak wielkie zamieszanie to oznacza to tylko jedno, że jest problem o którym się nie mówi, a jeśli ktoś zabiera głos to jest hejtowany. Głównie przez brak wiedzy osób komentujących o tym jak wszystko wygląda od środka.

Robert Lewandowski wielkim sportowcem jest, to nie podlega dyskusji, ale w światowym sporcie złoto olimpijskie jest Graalem sportowców! Nie da się realnie porównać sportowców w tak odmiennych sportach, który jest najlepszy, który zasługuje na tytuł najlepszego! Medale olimpijskie sa w roku olimpijskim najlepszym wykładnikiem. Skoro w latach poprzednich, niedalekich, wygrywali mistrzowie olimpijscy, w latach olimpijskich trzy razy mieliśmy precedens, 2008 Kubica, 2012 Kowalczyk i w tym roku Robert!

Mistrz olimpijski skradł show podczas Gali Mistrzów Sportu. Mistrz olimpijski skradł show podczas Gali Mistrzów Sportu. "Marzyłem, by uratować komuś życie"

Ciężko porównać Kubice jadacego w Sauberze, Lewego grającego w Bayernie, za sukcesy w polskim sporcie, jak to porównać do złota w igrzyskach wywalczonego dla kraju? Skoro chcemy promować patriotyzm, wzorce itd, to co bardziej niż złoto olimpijskie się w to wpisuje? Jeżeli argumentem ma być globalność sportu i rozpoznawalność no to jak obronić ten argument przy zwycięstwach w plebiscycie Korzenia, Małysza, Kowalczyk, Stocha, Zmarzlika, Anity, czy wcześniej Nastuli czy Wrońskiego, o Renacie Mauer nie wspominając! W tegorocznej edycji najbardziej niezrozumiałe jest 3 miejsce Bartka, który z tytułem vice Mistrza Świata powinien mieć problem z zakwalifikowaniem się do 20! Skoro musiał w poprzednim roku uznać wyższość innego zawodnika wydaje mi się że powinien to zrozumieć, popatrzmy na miejsca Bartka i Piotrka Żyły, w końcu skoki to nasz sport narodowy i obstawiam, że w skali globalnej więcej krajów je uprawia niż żużel.

Moim zdaniem trzecie złoto Anity powinno być docenione, trzecie złoto z rzędu ! wow ! Idąc czysto sportowo 1 Anita 2 Tomala 3 Nowicki 4 mixt 4x400 następnie srebrne medale i niestety jeden z 5 brązowych. Wszystkich pogodzić się nie da, ale nie można świadomie krzywdzić sportowców którzy nie mają wpływu na to co dzieję się w kuluarach. Zamiast cieszyć się że Polski sport sie rozwija i zdobywamy coraz więcej tytułów i medali, zabijamy konkretne dyscypliny takimi decyzjami.

Anita Włodarczyk, Robert Lewandowski Anita Włodarczyk reaguje na wyniki Gali Mistrzów Sportu

Chcecie Robertowi osłodzić brak złotej piłki to wprowadzcie kategorie złota piłka, sportowiec globalny…

Porównanie złotej piłki, z całym szacunkiem, do plebiscytu na sportowca roku w Polsce, jest jak porównanie wygrania w tenisowym szlemie z challengerem w Poznaniu!

Jestem związany z zawodowym sportem od ponad 20 lat , odkąd pamiętam jestem kibicem, piłkarskim, siatkarskim, lekkoatletycznym, biatlonowym czy skoków narciarskich i jako kibicowi jest mi po prostu wstyd za to co dzieje się od wielu lat w tym plebiscycie.

Więcej o: