Zofia Klepacka natychmiast odpowiedziała na apel Kaczyńskiego. "Szarganie wartości"

- Brońmy Krzyża od Giewontu do Bałtyku - napisała na Instagramie Zofia Klepcka. To kolejna przedstawicielka świata sportu, która zareagowała na apel Jarosława Kaczyńskiego i ruszła bronić polskich kościołów.

Od kilku dni przez Polskę przetacza się fala protestów związanych z kontrowersyjnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym aborcji. O ile w większości protesty przebiegają pokojowo, o tyle w niektórych miejscach pomazane sprayem zostały zabytki i kościoły. Protestowano też w trakcie nabożeństw. W odpowiedzi na te wydarzenia szef partii rządzącej, Jarosław Kaczyński wydał specjalne orędzie. - Apeluję, brońmy naszej tradycji, brońmy kościołów. Ataki na miejsca wiary są niedopuszczalnym aktem wandalizmu i przejawem nihilizmu - powiedział ostatnio szef Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo Dariusz Żuraw wskazał faworyta do mistrzostwa Polski. "Patrzymy na nich w głównej mierze" [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Kibice odpowiedzieli na apel KaczyńskiegoKibice piłkarscy włączają się do protestów, ale nie bezgranicznie! Wymowne transparenty na ulicach

Zofia Klepacka reaguje na apel Kaczyńskiego. "Brońmy Krzyża od Giewontu do Bałtyku"

Na apel szefa PiS zareagowała m.in. Zofia Klepacka, polska windsurferka. - Brońmy Krzyża od Giewontu do Bałtyku - w relacji na Instagrmie napisała mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, a także brązowa medalistka IO z Londynu. 

Na tym jednak nie poprzestała. 34-latka dodała jeszcze osobny post, po którym napisała: "Wszyscy wiemy jak ważny jutro [w piątek - red.] jest dzień.... To dzień w którym wszyscy którzy przeciwstawiają się szarganiu naszych wartości i świętych miejsc, powinni się zjednoczyć. Ja zamierzam wybrać się pod Kościół Świętego Krzyża i odmawiać różaniec. Każdy kto chce się przyłączyć - serdecznie zapraszam! W Bogu Siła!!!

 

Klepacka nie jest pierwszą przedstawicielką świata sportu, odpowiadającą na apel Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej zrobił to m.in. Marcin Najman.

Marcin Najman obrońcą Jasnej Góry. 'Wojownik'Marcin Najman wystąpił w TVP Info. "Wojownik" ruszył do walki

Więcej o: