Marcin Najman wystąpił w TVP Info. "Wojownik" ruszył do walki

"Wojownik" - tak Marcina Najmana podpisano w programie TVP Info. Publiczna stacja być może zdecydowała się na takie określenie, ponieważ zawodnik FAME MMA (organizacja MMA, w której walczą głównie internetowi celebryci) "walczy" o Jasną Górę.

Od kilku dni przez Polskę przetacza się fala protestów związanych z kontrowersyjnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym aborcji. O ile w większości protesty przebiegają pokojowo, o tyle w niektórych miejscach pomazane sprayem zostały zabytki i kościoły. Protestowano też w trakcie nabożeństw. W odpowiedzi na te wydarzenia szef partii rządzącej, Jarosław Kaczyński wydał specjalne orędzie. - Apeluję, brońmy naszej tradycji, brońmy kościołów. Ataki na miejsca wiary są niedopuszczalnym aktem wandalizmu i przejawem nihilizmu - powiedział ostatnio szef Prawa i Sprawiedliwości.

Kibice odpowiedzieli na apel KaczyńskiegoKibice piłkarscy włączają się do protestów, ale nie bezgranicznie! Wymowne transparenty na ulicach

Marcin Najman chciał "walczyć" o Jasną Górę. "Wojownik"

Na apel Kaczyńskiego zareagowało mnóstwo osób. Na apel szefa PiS zareagował też Marcin Najman, były bokser, aktualnie występujący w organizacji FAME MMA. Najman zdecydował się bronić Jasnej Góry w Częstochowie. Najpierw udał się tam kilka dni temu, ale - ku jego zaskoczeniu - nikogo tam nie zastał. - To jest jedna wielka prowokacja. Ludzie, przecież tu nikogo nie ma. Nikt nie atakuje Jasnej Góry. Co wy pier*olicie za głupoty. Przecież wy tylko podsycacie nastroje - powiedział sportowiec.

Pierwsza wizyta Najmanowi jednak nie wystarczyła. Dlatego na Jasną Górę udał się kolejny raz. Przy drugim podejściu zobaczył już protestujących. - Nadciągają lewackie hordy. Już widoczne są ze wzgórza jasnogórskiego, natomiast jesteśmy w gotowości i oczywiście nie damy zdewastować kościoła jasnogórskiego. Bądźcie spokojni, wszyscy na pozycjach.

Sądząc po wpisach Najmana na Twitterze, "stacjonuje" on pod Jasną Górą codziennie. Codziennie publikuje bowiem posty spod kościoła. - Chcecie sobie protestować? Wasza sprawa. Ale dlaczego chcecie niszczyć Świątynię? Nawet komuna tego nie robiła w tak rażący sposób - napisał w czwartek.

Posty Najmana sprawiły, że znalazł się on w TVP Info. Publiczna stacja wyemitowała program, w którym pokazała wypowiedź Najmana spod Jasnej Góry. 41-latek przez dziennikarzy TVP został przedstawiony jako "wojownik".

Więcej o: