Kossakowski kontra Jaś Kapela na gali u Najmana! "Robię to dla pieniędzy. Polityczna walka"

Ziemowit Kossakowski będzie walczyć z Jasiem Kapelą na gali MMA VIP organizowanej przez Marcina Najmana. Do walki politycznych publicystów ma dojść we wrześniu lub październiku. - Robię to dla pieniędzy - zdradził Kossakowski, natomiast Kapela podsycił atmosferę. - Po 30 sekundach będziesz leżał na glebie, a po minucie będę zjadał resztki Twojego styranego serducha - napisał na Twitterze.

Z roku na rok wzrasta w Polsce popularność tzw. freak fightów, czyli walk osób, które nie mają doświadczenia w sportach walki. Na licznych galach MMA występują już nie tylko byli sportowcy, ale także celebryci czy youtuberzy. Na MMA VIP organizowanej przez Marcina Najmana ma natomiast dojść do pojedynku publicystów politycznych Ziemowita Kossakowskiego z Jasiem Kapelą. Walka odbędzie się już we wrześniu bądź październiku tego roku. 

Zobacz wideo "Spojrzałem na twarz Jurasa i mówię: Boże, jaka to była ostra jatka" [Kulisy walki]

Ziemowit "Piast" Kossakowski będzie walczyć z Kapelą. "Robię to dla pieniędzy" 

"Będzie to pierwsza w historii polityczna walka MMA w oktagonie. Ostro poleje się krew. Prawica vs lewica. Prawdziwa wojna na pięści. Bez miękkiej gry. Szykuj się na 3 rundy i nie zaćpaj się tylko" - napisał na Ziemowit Kossakowski na Twitterze. 

Ziemowit „Piast" Kossakowski to dziennikarz i youtuber, który w przeszłości startował z listy PiS-u w wyborach samorządowych. Ma za sobą także współpracę z TVP Info. - Dla pieniędzy. Podczas tej gali będzie sporo interesujących walk, ale tylko ta jedna, nasza, będzie miała wyraźny kontekst polityczno – publicystyczny. Myślę, że zapowiada się znakomita walka - odpowiedział zapytany przez wirtualnemedia.pl, dlaczego przyjął propozycję. 

Jaś Kapela podsyca atmosferę przed walką. "Po 30 sekundach będziesz leżał na glebie"

Udział w pojedynku potwierdził także poeta i lewicowy publicysta Jaś Kapela, który jest związany z Wydawnictwem Krytyka Polityczna. "Ziemowit Piast Kossakowski bardzo chce zostać pobity przez poetę, a ja oczywiście chętnie pomogę, gdyż kocham pomagać, a potrzebującymi nie odmawiam wsparcia" - napisał Kapela w mediach społecznościowych. 

Publicysta podsycił atmosferę przed walką. W odpowiedzi pod jednym z tweetów Kossakowskiego zapowiedział, że nie będzie potrzebować trzech rund, a 30 sekund, żeby go pokonać. "Trzy rundy lol. Po 30 sekundach będziesz leżał na glebie, a po minucie będę zjadał resztki Twojego styranego serducha. Tak, jestem weganinem, ale dla Ciebie zrobię wyjątek" - napisał. 

Jak podają Wirtualne Media, organizatorzy gali MMA wciąż negocjują z Kapelą na temat wynagrodzenia za walkę dla publicysty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.