MMA. Erko Jun rywalem Popka Monstera na KSW 45!

Jak dowiedział się portal Sport.pl, Erko Jun (1-0) zmierzy się z Pawłem "Popkiem" Mikołajuwem (3-3) podczas gali KSW 45, która odbędzie się 6 października na hali Wembley w Londynie.

Erko Jun to 28-letni kulturysta, trener personalny oraz model. Bośniak w czerwcu uznał, że spróbuje swoich sił także w MMA. W debiucie pokonał Tomasza "Stracha" Oświecińskiego (1-1). 45-letni aktor (znany z filmów Patryka Vegi, takich jak "Pitbull" i "Botoks") został znokautowany przez Juna już w pierwszej rundzie. Walka trwała zaledwie 2 minuty i 22 sekundy.

 

Teraz rywalem Juna będzie Popek, który ostatni raz walczył w grudniu 2017 roku, kiedy niespodziewanie przegrał z... Oświecińskim.

Jak przebiegała walka Popka ze Strachem?

Przypomnijmy, że po pierwszej rundzie - zdecydowanie wygranej przez Popka - aktor nie był nawet w stanie o własnych siłach wrócić do narożnika. Wydawało się, że wygrana Mikołajuwa to tylko kwestia czasu. Strachu zaskoczył wszystkich, ale przede wszystkim Popka. Na początku drugiej rundy zamarkował prawy sierp i rzucił się na nogi rywala, tym samym go powalając na matę.

Popek był wykończony, po tym jak w pierwszej rundzie zadał aktorowi kilkadziesiąt ciosów, i nie miał siły się bronić. Oświeciński też był na skraju wyczerpania, ale poczuł, że to jego szansa i w parterze dobił Popka. Publiczność była w szoku. Chociaż to raper otrzymał znacznie większe owacje, gdy wchodził do klatki, to po walce kibice docenili charakter Oświecińskiego. Wyszydzany debiutant zyskał szacunek publiczności w katowickim Spodku.

Wielkie hity na KSW 45

W Londynie odbędzie się wiele ciekawych pojedynków. Damian Janikowski (3-0), czyli wschodząca gwiazda polskiego MMA, zmierzy się z Michałem Materlą (26-6), jednym z najbardziej doświadczonych zawodników. Ich pojedynek będzie półfinałem mini turnieju o pas wagi średniej (do 84 kg). W drugim półfinale zmierzą się ze sobą Scott Ashkam (16-4), czyli niedawny pogromca Materli, oraz Michał Wójcik (11-5), który żegna się z dywizją półciężką i poszuka szczęścia w niższej kategorii.

W pierwszej obronie pasa kategorii półśredniej Dricus du Plesiss (12-1) zmierzy się z Roberto Soldiciem (13-3), który będzie chciał zrewanżować się aktualnemu czempionowi za porażkę z gali KSW 43.

Bedorf powróci na tron?

Karol Bedorf (15-3) postara się odzyskać pas wagi ciężkiej, ale wpierw będzie musiał pokonać Philipa de Friesa (15-6). Na KSW 43 Brytyjczyk niespodziewanie znokautował Michała Andryszaka (20-7). Bedorf ostatni raz w klatce walczył w czerwcu, kiedy wygrał z Mariuszem Pudzianowskim.

W Londynie zadebiutuje w KSW także Akop Szostak (3-2), do niedawna zawodnik federacji FEN.

Rewolucyjna zmiana w KSW! Martin Lewandowski, właściciel federacji: Planujemy wprowadzić badania antydopingowe [PODSUMOWANIE GALI KSW44]

Więcej o: