Paraolimpiada. Złoto Niewiedział, Durskiej i Pendera, srebro Meloch

Barbara Niewiedział i Arleta Meloch zajęły dwa pierwsze miejsca w biegu na 1500 metrów podczas paraolimpijskich igrzysk w Londynie. Złoty medal w pchnięciu kulą wywalczyła Ewa Durska. Kolejne złoto dołożył szermierz Dariusz Pender. W środę zdobyliśmy łącznie siedem krążków i klasyfikacji medalowej awansowaliśmy na 9. miejsce.

Obie Polki w finale biegu na 1500 metrów spisały się świetnie - na mecie zameldowały się ze sporą przewagą nad rywalkami - Niewiedział i Meloch wyprzedziły Ilonę Biacsi z Węgier, której przypadł brązowy medal.

Durska w finale pchnięcia kulą pokonała dwie Ukrainki - Anastasię Mysnyk i Swietłanę Kudelję. Polka pchnęła na odległość 13.80.

Ostatni środowy medal przypadł Dariuszowi Penderowi. Polak w finale szermierki na wózkach pokonał Romaina Nobla.

Świetna środa polskich paraolimpijczyków

To siódmy polski medal podczas środowych zmagań - po południu Rafał Wilk zdobył złoty medal w kolarstwie w jeździe indywidualnej na czas . Wcześniej swój drugi srebrny medal w Londynie wywalczyła Anna Harkowska. Polska kolarka tym razem triumfowała na szosie, w jeździe indywidualnej na czas. W środę srebrny medal - w skoku w dal w gronie zawodników z lekkim porażeniem - wywalczył także pochodzący ze Zduńskiej Woli 30-letni Mariusz Sobczak.

Polska ekipa ma obecnie 24 medali - dziewięć złotych, dziesięć srebrnych i pięć brązowych. Nasza ekipa w rankingu medalowym awansowała na 9. miejsce.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Więcej o: