Chcą powtórki meczu Anglia - Dania na Euro 2020. I piszą: Jeśli nie będzie powtórki...

Mecz Anglia - Dania w półfinale Euro 2020 obfitował w kontrowersyjne sytuacje. Punktem kulminacyjnym był rzut karny podyktowany dla Anglików pod koniec pierwszej połowy dogrywki. Wielu kibiców nie może pogodzić się z ostatecznym rozstrzygnięciem, stąd zdecydowali się wystosować petycję z żądaniem powtórzenia tego spotkania.

Wciąż nie milkną echa meczu Anglia - Dania. Największe kontrowersje wzbudziła sytuacja z 103. minuty spotkania, kiedy to sędzia podyktował rzut karny za rzekomy faul na Raheemie Sterlingu.  Emocje wzbudził fakt, że chwilę później Harry Kane na raty wykorzystał rzut karny i strzelił gola, który zadecydował o awansie Anglików do finału Euro. Duńczycy dopatrują się także licznych nieprawidłowości przy samym rzucie karnym, jak chociażby fakt, że Kasper Schmeichel był oślepiany przez laser. - Jestem wkurzony na sędziego - grzmiał po meczu Kasper Hjulmand, trener reprezentacji Danii. 

Zobacz wideo "Krytycy Luisa Enrique schowali się z powrotem do jaskini"

Kibice żądają powtórzenia meczu Anglia - Dania. Petycję podpisało już 25 tys. osób 

Choć od meczu minęły już dwa dni, to wielu kibiców nie może pogodzić się z ostatecznym rezultatem. Cris Pinto zdecydował się na portalu change.org złożyć petycję z żądaniem powtórzenia meczu Anglia - Dania. Akcja szybko zyskała popularność. Obecnie podpisało ją blisko 25 tys. użytkowników i jest jedną z najpopularniejszych akcji na stronie. 

Skandal w meczu Anglii z Danią.Skandaliczne zachowanie przy decydującym karnym w Anglia - Dania. "Dożywotni zakaz"

"Chcemy unieważnić decyzję o karnym przeciwko Danii. W przypadku jedenastki potrzebny jest kontakt między zawodnikami, a tego absolutnie nie było. Jeśli nie będzie powtórki, pokaże to porażkę UEFA i tej pięknej gry, jaką jest piłka nożna" - czytamy na stronie petycji.

Akcja ma jedynie wymiar symboliczny, gdyż nie ma możliwości, aby zakończone w środę spotkanie zostało powtórzone. Wcześniej w czasie trwających mistrzostw Europy francuscy kibice żądali ponownego rozegrania meczu Francja - Szwajcaria w 1/8 finału turnieju, gdyż dopatrzyli się, że Yann Sommer nieprzepisowo obronił rzut karny Kyliana Mbappe. Petycję podpisało 270 tys. użytkowników, ale na wniosek jej autora wkrótce została usunięta ze strony. 

Więcej o: