Schmeichel ujawnia, co działo się w trakcie rzutu karnego. Skandal. "Powiedziałem sędziemu"

Kasper Schmeichel zabrał głos na temat skandalu podczas meczu Danii z Anglią w półfinale Euro 2020, podczas którego jeden z kibiców oślepiał bramkarza laserem w trakcie rzutu karnego. - Powiedziałem o tym sędziemu, a on poszedł porozmawiać na ten temat z arbitrem technicznym - ujawnił Schmeichel na łamach "Daily Mail". Jednak później nie podjęto żadnych działań w tej sprawie.

Anglicy po raz pierwszy w historii zagrają w finale mistrzostw Europy. W środę zespół Garetha Southgate'a pokonał po dogrywce Danię 2:1 i w niedzielę zagra na Wembley z Włochami. Mecz dostarczył kibiciom wiele emocji. Szkoda, że także tych negatywnych, bo nie zabrakło kontrowersji. Wróćmy do dogrywki i sytuacji ze 104. minuty, gdy Harry Kane wykonywał rzut karny.

Zobacz wideo "Krytycy Luisa Enrique schowali się z powrotem do jaskini"

Dariusz SzpakowskiOficjalnie: Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. Dyrektor TVP Sport podał powód

Pierwszy strzał Anglika obronił Kasper Schmeichel, ale przy dobitce był już bezradny. Powtórki pokazywały, że tuż przed pierwszą interwencją na twarzy bramkarza było widać laser, którym próbował go zdekoncentrować jeden z kibiców gospodarzy.

Od razu po tym incydencie UEFA wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Jak wynika z oświadczenia europejskiej federacji, postępowanie dotyczy aż trzech incydentów w meczu Anglii z Danią. Chodzi o używanie lasera przez kibiców angielskich, zakłócenie hymnu Danii poprzez gwizdy i używanie środków pirotechnicznych. Jak podkreśliła UEFA, sprawa zostanie rozpatrzona przez Komisję ds. Kontroli, Etyki i Dyscyplina UEFA we właściwym czasie.

Kasper Schmeichel ujawnił kulisy incydentu, do którego doszło podczas meczu Danii z Anglią

Teraz do całego incydentu odniósł się sam poszkodowany, Kasper Schmeichel w rozmowie z "Daily Mirror". Bramkarz przyznał, że zwrócił uwagę sędziemu głównemu Danny'emu Makkalie na skandaliczne zachowanie kibica, który laserem świecił mu prosto w oczy. 

- Doświadczyłem tego w drugiej części gry. Podczas wykonywania rzutu karnego osoba świecąca laserem znajdowała się za mną, po mojej prawej stronie. Powiedziałem o tym sędziemu, a on poszedł porozmawiać na ten temat z arbitrem technicznym - ujawnił Schmeichel. Jednak później nie było dalszych działań ze strony sędziego, aby zapobiec temu zdarzeniu.

Wcześniej Stan Collymore, były reprezentant Anglii i napastnik Liverpoolu, zaapelował, by kibic, który użył lasera, dostał dożywotni zakaz stadionowy. Kibice mają podobne zdanie. Wielu z nich uważa, że Collymore ma rację, a ten kibic nie powinien mieć już ani wstępu na Wembley, ani na pozostałe mecze Anglii.

Zbigniew Boniek zażartował na TTZbigniew Boniek kpi po burzy w meczu Anglia - Dania. I ma już plan na finał Euro 2020

W finale Euro 2020 Anglia zagra na Wembley z Włochami. Początek spotkania 11lipca o godz. 21:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: