Zbigniew Boniek kpi po burzy w meczu Anglia - Dania. I ma już plan na finał Euro 2020

Zbigniew Boniek po raz kolejny odniósł się do systemu VAR, nawiązując do meczu Anglii z Danią w półfinale Euro 2020, w którym nie brakowało spornych sytuacji. Prezes PZPN wstawił na Twitterze wymowne zdjęcie i komentarz wyśmiewający cały system sędziowski. - I to jest słuszna decyzja na niedzielny VAR - napisał.

Reprezentacja Anglii pokonała 2:1 z Danią po dogrywce i awansowała do finału Euro 2020. W spotkaniu nie brakowało kontrowersji, a punktem kulminacyjnym był rzut karny podyktowany przez sędziego Danny'ego Makkelie pod koniec pierwszej części dogrywki. - To nie był rzut karny, nigdy. Nigdy. Lepszy zespół wygrał, Anglia na to zasłużyła. Była fantastyczna, ale dla mnie to nie był rzut karny - powiedział Jose Mourinho o sytuacji ze 104. minuty.

Głos na ten temat zabrał również Zbigniew Boniek. "A jednak" - napisał prezes PZPN na Twitterze, podając dalej wideo, na którym widać, że jest kontakt pomiędzy Raheemem Sterlingiem a Joakimem Maehle. "Karny nie karny, będą dyskusje. Jedno jest pewne - wygrali lepsi" - dodał także Boniek

W kontekście kontrowersyjnego karnego nie brakowało opinii, że sędziowie pomogli Anglikom awansować do finału turnieju. Ostatni mecz turnieju odbędzie się na Wembley w Londynie. Do tych głosów również odniósł się Boniek. "Dla tych podejrzliwych - jeżeli sędzia chciałby pomóc drużynie angielskiej, to nie musiał czekać do dogrywki… Miał kilka innych okazji" - napisał.

Boniek zakpił z systemu VAR. "To jest słuszna decyzja na niedzielny VAR"

Później prezes PZPN kolejny raz odniósł się do VAR-u i za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych wstawił wymowne zdjęcie, kpiąc z systemu sędziowskiego i dodając do tego komentarz. - I to jest słuszna decyzja na niedzielny VAR - napisał na Twitterze.

Kontrowersje w meczu Anglia - Dania

Rzut karny nie był jedyną kontrowersją w tym spotkaniu. W 30. minucie meczu Mikkel Damsgaard strzelił gola po rzucie wolnym. Jak się jednak okazuje, prawdopodobnie gol dla Danii również nie powinien zostać uznany. Zgodnie z przepisami, jeśli trzech lub więcej zawodników drużyny wykonującej rzut wolny ustawiają dodatkowy mur, powinni zachować metr dystansu od muru ustawionego przez piłkarzy drużyny broniącej. W czasie wykonania wolnego Duńczycy przysunęli się do angielskich piłkarzy. W drugiej części gry sędzia mógł także podyktować rzut karny dla Anglii po faulu na Harrym Kane'ie. Sędzia dopatrzył się jednak faulu w ofensywie.

W niedzielnym finale Euro 2020 Anglia zmierzy się z Włochami na Wembley. Początek meczu o 21:00, relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.