Zbigniew Boniek kpi po burzy w meczu Anglia - Dania. I ma już plan na finał Euro 2020

Zbigniew Boniek po raz kolejny odniósł się do systemu VAR, nawiązując do meczu Anglii z Danią w półfinale Euro 2020, w którym nie brakowało spornych sytuacji. Prezes PZPN wstawił na Twitterze wymowne zdjęcie i komentarz wyśmiewający cały system sędziowski. - I to jest słuszna decyzja na niedzielny VAR - napisał.

Reprezentacja Anglii pokonała 2:1 z Danią po dogrywce i awansowała do finału Euro 2020. W spotkaniu nie brakowało kontrowersji, a punktem kulminacyjnym był rzut karny podyktowany przez sędziego Danny'ego Makkelie pod koniec pierwszej części dogrywki. - To nie był rzut karny, nigdy. Nigdy. Lepszy zespół wygrał, Anglia na to zasłużyła. Była fantastyczna, ale dla mnie to nie był rzut karny - powiedział Jose Mourinho o sytuacji ze 104. minuty.

Dariusz Szpakowski i Andrzej JuskowiakNieoficjalnie: TVP wybrała komentatora finału Euro 2020. Jednak nie Szpakowski

Głos na ten temat zabrał również Zbigniew Boniek. "A jednak" - napisał prezes PZPN na Twitterze, podając dalej wideo, na którym widać, że jest kontakt pomiędzy Raheemem Sterlingiem a Joakimem Maehle. "Karny nie karny, będą dyskusje. Jedno jest pewne - wygrali lepsi" - dodał także Boniek

W kontekście kontrowersyjnego karnego nie brakowało opinii, że sędziowie pomogli Anglikom awansować do finału turnieju. Ostatni mecz turnieju odbędzie się na Wembley w Londynie. Do tych głosów również odniósł się Boniek. "Dla tych podejrzliwych - jeżeli sędzia chciałby pomóc drużynie angielskiej, to nie musiał czekać do dogrywki… Miał kilka innych okazji" - napisał.

Boniek zakpił z systemu VAR. "To jest słuszna decyzja na niedzielny VAR"

Później prezes PZPN kolejny raz odniósł się do VAR-u i za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych wstawił wymowne zdjęcie, kpiąc z systemu sędziowskiego i dodając do tego komentarz. - I to jest słuszna decyzja na niedzielny VAR - napisał na Twitterze.

Kontrowersje w meczu Anglia - Dania

Rzut karny nie był jedyną kontrowersją w tym spotkaniu. W 30. minucie meczu Mikkel Damsgaard strzelił gola po rzucie wolnym. Jak się jednak okazuje, prawdopodobnie gol dla Danii również nie powinien zostać uznany. Zgodnie z przepisami, jeśli trzech lub więcej zawodników drużyny wykonującej rzut wolny ustawiają dodatkowy mur, powinni zachować metr dystansu od muru ustawionego przez piłkarzy drużyny broniącej. W czasie wykonania wolnego Duńczycy przysunęli się do angielskich piłkarzy. W drugiej części gry sędzia mógł także podyktować rzut karny dla Anglii po faulu na Harrym Kane'ie. Sędzia dopatrzył się jednak faulu w ofensywie.

W niedzielnym finale Euro 2020 Anglia zmierzy się z Włochami na Wembley. Początek meczu o 21:00, relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Jest decyzja ws. selekcjonera reprezentacji Francji po sensacyjnej wpadce na Euro 2020Jest decyzja ws. selekcjonera reprezentacji Francji po sensacyjnej wpadce na Euro 2020

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.