Euro 2020. Znamy drugą parę fazy pucharowej. Walia poznała swojego rywala

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy drugą parę fazy pucharowej Euro 2020. Reprezentacja Walii zmierzy się z Danią, która w ostatnim grupowym meczu rozbiła 4:1 Rosję i z zaledwie jednym zwycięstwem uzyskała awans do kolejnej rundy.

Rozgrywki grupowe na mistrzostwach Europy wchodzą w decydującą fazę. Jako pierwsi awans do fazy pucharowej zapewnili sobie Włosi, którzy w ostatnim meczu w grupie A pokonali 1:0 Walię i zajęli pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw. Kadra prowadzona przez Roberto Manciniego zmierzy się w 1/8 finału Euro 2020 z Austrią, która zakończyła zmagania w grupie C na drugim miejscu.

Zobacz wideo Nerwowo w kadrze. "Dużo gorzej brzmią informacje w sprawie zdrowia Modera"

Euro 2020. Znamy pierwszą parę fazy pucharowej. Włosi poznali swojego rywalaEuro 2020. Znamy pierwszą parę fazy pucharowej. Włosi poznali swojego rywala

Euro 2020. Znamy drugą parę 1/8 finału mistrzostw Europy. Walia zagra z Danią

Faza grupowa Euro 2020 zakończy się w środę 23 czerwca. Trzy dni później rozpocznie się faza pucharowa, a pierwsze dwa mecze odbędą się odpowiednio na Johan Cruyff Arenie w Amsterdamie (godz. 18:00) oraz na Wembley w Londynie (godz. 21:00). W stolicy Anglii dojdzie do pojedynku Włochów z Austrią, natomiast w stolicy Holandii Walia zmierzy się z Danią.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą jesienią 2018 roku w ramach Ligi Narodów i dwukrotnie lepsi byli Duńczycy. W meczu u siebie wygrali 2:0 po dwóch bramkach Christiana Eriksena, a w rewanżu 2:1 po trafieniach Nicolaia Jorgensena i Martina Braithwaite'a.

Euro 2020 - drabinka. Na kogo trafią reprezentacje z grupy B? 

Drabinka 1/8 finału Euro 2020 przedstawia się następująco:

  • Walia - Dania,
  • Włochy - Austria,
  • Holandia - D3/E3/F3,
  • Belgia - Szwajcaria/D3/E3/F3,
  • D2 - E2,
  • F1 - Szwajcaria/Finlandia/Ukraina,
  • D1 - F2,
  • E1 - Szwajcaria/Finlandia/Ukraina/D3.

To oznacza, że Belgia zagra z zespołami z trzeciego miejsca z grup A, D, E oraz F, a Dania zmierzy się z Walią. Jeżeli Finlandia uzyska awans dzięki klasyfikacji drużyn z trzeciego miejsca, to będzie walczyć o ćwierćfinał ze zwycięzcą grupy E lub F.

Euro 2020. Znamy rozstrzygnięcia w grupie C. Kto z kim zagra w 1/8 finału?Euro 2020. Holandia wygrała grupę. Tak wygląda ostateczna tabela grupy C

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: