Euro 2020. Holandia wygrała grupę. Tak wygląda ostateczna tabela grupy C

Poznaliśmy już wszystkie rozstrzygnięcia w grupie C Euro 2020. Bezpośredni awans do kolejnej fazy uzyskały ekipy Holandii i Austrii. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Ukraina.

W swoich ostatnich grupowych meczach Holandia potwierdziła znakomitą dyspozycję i bez większych problemów pokonała 3:0 debiutującą na mistrzostwach Europy Macedonię Północną, natomiast Austria wygrała 1:0 z Ukrainą. Rezultaty te pozwoliły dowiedzieć się, jak kształtuje się drabinka z udziałem najlepszych drużyn z tej grupy w 1/8 finału.

Zobacz wideo Nerwowo w kadrze. "Dużo gorzej brzmią informacje w sprawie zdrowia Modera"

Euro 2020. Końcowa tabela grupy C

Zdecydowanie najlepszą drużyną w grupie C była Holandia, która zakończyła zmagania na tym etapie turnieju z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce dzięki zwycięstwu nad Ukrainą zajęła Austria, natomiast na czwartym miejscu udział w turnieju zakończyła Macedonia Północna.

 1. Holandia - 3Z, 0R, 0P - 9 punktów - bramki 8:2
 2. Austria - 2Z, 0R, 1P - 6 punktów - bramki 4:3
 3. Ukraina - 1Z, 0R, 2P - 3 punkty - bramki 4:5
 4. Macedonia Północna - 0Z, 0R, 0P - 0 punktów - bramki 2:8

Euro 2020 - Drabinka. Na kogo trafią Holandia i Austria?

Drabinka 1/8 finału Euro 2020 przedstawia się następująco:

 • A2 - B2
 • Włochy - Austria
 • Holandia - D3/E3/F3
 • B1 - A3/D3/E3/F3
 • D2 - E2
 • F1 - A3/B3/C3
 • D1 - F2
 • E1 - A3/B3/C3/D3

Oznacza to, że Holandia, czyli pierwsza drużyna w grupie C zmierzy się z trzecim zespołem z grupy D, E lub F. W grupach tych rozegrano po dwa spotkania, a po dwóch kolejkach trzecie miejsca zajmują w nich odpowiednio Chorwacja, Hiszpania i Portugalia. Austriacy z kolei dzięki zajęciu drugiego miejsca trafili w 1/8 finału na zwycięzcę grupy A, czyli Włochów.

Ukraina musi czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach, jeśli chodzi o ewentualny awans z trzeciego miejsca. W tej chwili drużyna Andrija Szewczenki plasuje się za Szwajcarią.

Pojedynek pomiędzy Austrią i Włochami odbędzie się 26 czerwca na stadionie Wembley w Londynie. Holandia z kolei rozegra mecz 1/8 finału dzień później na stadionie w Budapeszcie.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro 2020 przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: