Euro 2020. Znamy pierwszą parę fazy pucharowej. Włosi poznali swojego rywala

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy pierwszą parę fazy pucharowej Euro 2020. Reprezentacja Włoch zmierzy się z Austrią, która pokonała 1:0 Ukrainę i zajęła drugie miejsce w grupie C.

Rozgrywki grupowe na mistrzostwach Europy wchodzą w decydującą fazę. Jako pierwsi awans do fazy pucharowej zapewnili sobie Włosi, którzy w ostatnim meczu w grupie A pokonali 1:0 Walię i zajęli pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw. Kadra prowadzona przez Roberto Manciniego poznała już swojego rywala w 1/8 finału Euro 2020. 

Zobacz wideo Włosi zachwycają na Euro 2020. "Ta reprezentacja jest najlepszą wizytówką włoskiego futbolu"

Euro 2020. Znamy pierwszą parę 1/8 finału mistrzostw Europy. Włosi zmierzą się z Austrią

Faza grupowa Euro 2020 zakończy się w środę 23 czerwca. Trzy dni później rozpocznie się faza pucharowa, a pierwsze dwa mecze odbędą się odpowiednio na Johan Cruyff Arenie w Amsterdamie (godz. 18:00) oraz na Wembley w Londynie (godz. 21:00). W stolicy Holandii zagrają ze sobą zespoły, które zajęły drugie miejsce w grupie A oraz B - jedną z tych drużyn jest Walia. Z kolei w stolicy Anglii Włochy zmierzą się z Austrią.

Austriacy mierzyli się z Italią w 35 oficjalnych meczach i wygrała aż 11 z nich. Po raz ostatni obie reprezentacje mierzyły się ze sobą w sierpniu 2008 roku. Wówczas mecz zakończył się remisem 2:2, a jedną z bramek zdobył Alberto Gilardino.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: