Euro 2020. Czy stadion Allianz Arena w Monachium rozświetli się na tęczowo? Jest reakcja UEFA

Burmistrz Monachium Dieter Reiter wystosował prośbę do UEFA, aby podczas meczu Niemcy - Węgry stadion Allianz Arena w Monachium rozświetlił się w tęczowych barwach. Europejska federacja nie wyraziła zgody na zorganizowanie takiego przedsięwzięcia - informuje niemiecka gazeta "Bild".

Stadion należący do Bayernu Monachium bardzo często rozświetla się w tęczowych barwach, aby zsolidaryzować się ze społecznością LGBT. Corocznie Allianz Arena jest podświetlany w kolorach tęczy przy okazji Christopher Street Day, czyli święta obchodzonego przez osoby utożsamiające się z tym środowiskiem. 

Zobacz wideo "Krytyka przyniosła wymierne korzyści. Widać to było w grze Lewandowskiego"

Allianz Arena nie będzie rozświetlona w tęczowych barwach podczas meczu Niemcy - Węgry. UEFA nie wyraża zgody

Burmistrz Monachium Dieter Reiter poprosił UEFĘ o udzielenie zgody na to, aby podczas spotkania Niemców z Węgrami stadion mógł zostać rozświetlony w kolorach tęczy, a osoby wchodzące na trybuny Allianz Areny mogły wnieść flagi, które swoją barwą solidaryzują się ze społecznością LGBT. Jak podaje niemiecka gazeta "Bild", europejska federacja nie wyraziła na to zgody. UEFA uważa, że wszystkie 11 stadionów powinno świecić w jej barwach oraz narodów biorących udział w Euro 2020.

Dieter Reiter chciał uzyskać zgodę na to wydarzenie, aby wesprzeć społeczność LGBT na Węgrzech. W poniedziałek 14 czerwca przed meczem z Portugalią odbyły się masowe protesty przeciwko nowemu prawu dotyczącego rozpowszechnianiu materiałów o osobach homoseksualnych i społeczności LGBT. We wtorek wprowadzono je jednak w życie.

"Stolica Bawarii wspiera różnorodność, tolerancję i równość zarówno w sporcie, jak i w społeczeństwie. Przy okazji meczu Niemcy - Węgry chcemy wysłać widoczny sygnał solidarności do społeczności LGBT na Węgrzech, która cierpi z powodu nowego prawa przyjętego przez tamtejszy rząd" - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu władz Monachium. Spotkanie Niemcy - Węgry odbędzie się w środę 23 czerwca o godzinie 21:00. W przypadku wygranej kadra prowadzona przez Joachima Loewa zapewni sobie awans do 1/8 finału Euro 2020.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: