Najnowsze informacje ws. Fabiańskiego. Gikiewicz: Mam brać sprzęt?

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski zdradził na konferencji prasowej, że Łukasz Fabiański uda się z reprezentacją Polski na mecz z Hiszpanią w Sewilli. Przypomniał także, że w przypadku kontuzji można dowołać jeszcze jednego bramkarza.

Łukasz Fabiański doznał urazu mięśniowego podczas rozgrzewki przed meczem Polski ze Słowacją. Występ zawodnika West Hamu United w meczu z Hiszpanią jest wykluczony, natomiast ma wrócić do treningów w przeciągu najbliższych pięciu-siedmiu dni. Warto wspomnieć, że kontuzje od samego początku pracy prześladują biało-czerwonych. Na Euro z powodów zdrowotnych nie pojechał Krystian Bielik, Jacek Góralski, Arkadiusz Reca, Krzysztof Piątek oraz Arkadiusz Milik.

Zobacz wideo Pierwsza konfrontacja polskich piłkarzy z kibicami. "Była akceptacja i wsparcie, ale były też gwizdy"

Paulo Sousa zdecydował: Łukasz Fabiański pojedzie z kadrą na mecz z Hiszpanią w Sewilli

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski zabrał głos w sprawie sytuacji zdrowotnej Łukasza Fabiańskiego. Pracownik polskiej federacji potwierdził, że bramkarz West Hamu poleci z reprezentacją Polski do Sewilli na mecz z Hiszpanią. Pierwszym zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego w tym spotkaniu będzie jednak Łukasz Skorupski.

Jakub Kwiatkowski przypomniał także dziennikarzom, że selekcjoner Paulo Sousa ma możliwość dowołać jeszcze jednego bramkarza w przypadku kontuzji, ale teraz nie uznaje tego za konieczne. Do sytuacji na Twitterze odniósł się Rafał Gikiewicz. - Jutro i tak lecę do Sewilli z TVP Sport, mam brać sprzęt? – pyta golkiper Augsburga.

Łukasz Fabiański zagrał tylko w jednym meczu reprezentacji Polski za kadencji Paulo Sousy. Miało to miejsce 1 czerwca tego roku, kiedy to biało-czerwoni grali z Rosją. Spotkanie zakończyło się wtedy remisem 1:1 po bramkach Jakuba Świerczoka oraz Wiaczesława Karawajewa.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: