Euro 2012 w Warszawie. Czesi i Portugalczycy przylecą w środę

W środę do Warszawy przylecą piłkarskie reprezentacje Czech i Portugalii, które dzień później zmierzą się na Stadionie Narodowym w pierwszym ćwierćfinale Euro 2012. Obydwie drużyny zatrzymają się w hotelach w centrum miasta, a trenować będą na Stadionie Narodowym lub obiekcie Polonii Warszawa.

Więcej o Euro 2012 w Warszawie na Facebooku Warszawa.sport.pl

Doczekaliśmy się wreszcie gwiazdy światowego formatu w Warszawie. Na ćwierćfinałowy mecz Euro 2012 do Warszawy przyleci Cristiano Ronaldo z reprezentacją Portugalii. Drużyna, która podczas mistrzostw Europy mieszka w ośrodku w wielkopolskiej Opalenicy, przyleci w środę do stolicy samolotem z Poznania. Tymczasową bazą Portugalczyków będzie pięciogwiazdkowy hotel Victoria przy Królewskiej. Tego samego dnia Portugalczycy mają zaplanowany trening o godz. 20.

Ich rywale w czwartkowym meczu, Czesi, przylecą również w środę około południa z Wrocławia. Zatrzymają się w czterogwiazdkowym hotelu Grand Mercure przy Kruczej. Reprezentacja Czech ma rozpocząć trening o godz. 18. Obydwa treningi nie są, niestety, otwarte dla publiczności.

Murawa na Stadionie Narodowym nie jest w najlepszym stanie, więc możliwe, że tak jak przed meczem Polska - Rosja drużyny będą ćwiczyć na innym obiekcie. - Treningi zostaną przeprowadzone prawdopodobnie na Stadionie Narodowym, ale pod uwagę brany jest też obiekt Polonii przy Konwiktorskiej. Ostateczna decyzja zapadnie w dniu treningu - mówi Juliusz Głuski, rzecznik prasowy spółki Euro 2012.

- Otrzymaliśmy zapytanie w sprawie organizacji treningu reprezentacji Czech i Portugalii na stadionie Polonii. Jesteśmy przygotowani, ale decyzja jeszcze nie zapadła - powiedział nam w środę Janusz Kopaniak, dyrektor WOSiR-u, który zarządza obiektem przy Konwiktorskiej.

Dla piłkarzy Portugalii ćwierćfinał z Czechami będzie drugim spotkaniem rozegranym na Stadionie Narodowym. 29 lutego zagrali na nim mecz towarzyski z Polską.

Po meczu Portugalczycy wracają samolotem do Poznania, a później do Opalenicy. Czesi jeszcze nie podjęli decyzji, kiedy wracają do Wrocławia.

UEFA przejęła stadion Polonii. Wielkie sprzątanie przy Konwiktorskiej [GALERIA]

Więcej o: