Boks. Roy Jones Jr znokautowany. Koniec legendy?

W głównym wydarzeniu gali boksu w Moskwie notowany w czołówkach rankingów kategorii junior ciężkiej Denis Lebiediew znokautował w dziesiątej rundzie legendarnego Roya Jonesa Juniora.

Pojedynek od pierwszego gongu przebiegał pod dyktando Rosjanina, jednak 42-letni Amerykanin kilkakrotnie pokazał przebłyski swojej dawnej klasy, efektownie kontrując nacierającego faworyta gospodarzy.

Gdy do końca ostatniej, dziesiątej, rundy pozostało pół minuty, nic nie wskazywało na to, że pojedynek będzie miał dramatyczne zakończenie. Kilkanaście sekund przed ostatnim gongiem Lebiediew natarł na opierającego się na linach Jonesa, wyprowadzając dwa lewe proste i dokładając potężny prawy sierpowy. W tym momencie Amerykanin, choć jeszcze trzymał się na nogach, był już ciężko zamroczony. Nie widząc reakcji ze strony sędziego ringowego, Rosjanin poprawił mocnym prawym podbródkowym, po którym Jones bezwładnie padł na matę ringu.

Dla Roya Jonesa Juniora, byłego mistrza świata w czterech kategoriach wagowych, porażka z Lebiediewm była trzecią z rzędu, w tym drugą przed czasem.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: