Boks. Kuziemski znokautowany w walce o pas

Niepowodzeniem zakończyła się dla Aleksa Kuziemskiego próba zdobycia tytułu mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBO. W pojedynku wieczoru gali boksu w Londynie Polak przegrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie z Anthony'm Cleverlym

Walka rozpoczęła się w dobrym tempie. Wyższy od Kuziemskiego Anglik trafiał zwłaszcza lewą ręką, ale doświadczony Polak kilka razy udanie skontrował mocną prawą. W drugiej rundzie Cleverly przystąpił do zdecydowanego ataku, często trafiając Kuziemskiego seriami uderzeń. Spustoszenie na twarzy Polaka siały zwłaszcza ciosy podbródkowe.

W trzecim starciu przez moment wydawało się, że sensacja jest blisko, gdy mistrz zatoczył się po lewym sierpowym Kuziemskiego i jeszcze przez chwilę inkasował ciosy bez odpowiedzi. Za moment sytuacja wróciła jednak "do normy" i Cleverly kontynuował natarcie.

Czwarta runda to już całkowita dominacja Nathana Cleverly'ego, który kolejnymi atakami mocno rozbił twarz ambitnie boksującego polskiego challengera, zmuszając sędziego ringowego do przerwania walki.

Dla 34-letniego Kuziemskiego starcie z Cleverlym było drugim podejściem do mistrzowskiego pasa WBO. W pierwszym, w sierpniu 2009 roku, przegrał przed czasem z Jurgenem Braehmerem.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: