Boks. Gołota rozpoczął treningi. Pożegnalna walka w Polsce?

Jak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Andrzej Gołota po dłuższej przerwie powrócił na salę treningową. Być może potwierdzą się zatem informacje, że popularny "Andrew" chciałby stoczyć nad Wisłą swoją ostatnią walkę, którą pożegnałby się z rzeszą wiernych fanów.

Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno, gdy uczestniczył w "Tańcu z Gwiazdami", pytany o ewentualny pożegnalny pojedynek odpowiadał: - Dzięki Bogu zrzuciłem trochę kilogramów, czuje się szybszy i może coś z tego wyniknie, mam nadzieję, że jeszcze pojawię się w ringu.

43-letni dziś Andrzej Gołota po raz ostatni wyszedł między liny w październiku 2009 roku - przegrał wówczas przez techniczny nokaut z debiutującym w "królewskiej" dywizji Tomaszem Adamkiem.

W swojej karierze "Andrew" cztery razy starał się zdobyć pas czempiona globu - bezskutecznie, choć w opinii wielu obserwatorów w dwóch mistrzowskich pojedynkach - z Chrisem Byrdem i Johnem Ruizem - sędziowie punktowi skrzywdzili Polaka. Tego zdania jest między innymi Mike Tyson, który nazwał kiedyś Gołotę "niekoronowanym dwukrotnym mistrzem świata".

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: