Boks. Kontrowersje wokół odwołanej walki Sosnowskiego

- Nigdy czegoś takiego nie widziałem, a jestem promotorem od wielu lat, jestem przerażony! - przyznał odpowiedzialny za karierę Aleksandra Dimitrenki szef niemieckiej stajni bokserskiej Universum Klaus-Peter Kohl. Przed odwołaną walką z Albertem Sosnowskim o mistrzostwo Europy, w szatni Ukraińca działy się rzeczy doprawdy rzadko spotykane w zawodowym boksie.

Sosnowski długo przygotowywał się do walki o mistrzostwo Europy w wadze ciężkiej, w której miał odzyskać pas utracony po majowym starciu z Witalijem Kliczką. Trudno powiedzieć, czy rywala Polaka zjadły nerwy, czy też, jak sugerują ludzie z jego otoczenia, doszło do zatrucia pokarmowego, faktem jest jednak, że Dimitrenko zemdlał w szatni i do ringu z Sosnowskim nie wyszedł.

Nieoczekiwany rozwój wydarzeń na gali boksu w Schwerinie wywołał lawinę komentarzy.

- Nigdy czegoś takiego nie widziałem, a jestem promotorem od wielu lat, jestem przerażony! - przyznał podczas spotkania z dziennikarzami odpowiedzialny za karierę Aleksandra Dimitrenki szef niemieckiej stajni bokserskiej Universum Klaus-Peter Kohl.

Swojego zaskoczenia nie krył także współpracujący od lat z Universum Krzysztof Busch. - Jestem w szoku! Mieliśmy bardzo dobre przygotowania, Sasza był w dobrej formie, nie wiem, co się stało - stwierdził były masażysta Dariusza Michalczewskiego.

Nieco mniej zdziwiony całą sytuacją był agent sportowy Sosnowskiego Krzysztof Zbarski. - Po Dimitrence widać było, że jest nerwowy, był spięty, bardzo nerwowo reagował na każdą próbę kontaktu, czułem, że coś jest z nim nie tak - zdradził opiekun "Dragona".

Sprawa jest tym bardziej zaskakująca, że w szatni Dimitrienki działy się rzeczy doprawdy rzadko spotykane w zawodowym boksie. Pięściarz, który miał przystąpić do jednego z najważniejszych i najtrudniejszych pojedynków w swojej karierze, został pozostawiony zupełnie sam, a dodatku na kilkadziesiąt minut przed pojedynkiem nie rozpoczęto nawet procedury bandażowania rąk, o rozgrzewce nie wspominając.

Zastanawiające jest również upublicznienie przez organizatorów nagrania z szatni, pokazującego Dimitrienkę mającego problemy z utrzymaniem równowagi i bezradnie przekładającego torbę sportową z miejsca na miejsce. Mistrz Europy podobno zasłabł i leżał nieprzytomny kilka minut sam w szatni, a następnie na noszach opuścił halę w Schwerinie.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie stanowisko w sprawie niecodziennego zajścia zajmie Europejska Unia Boksu, o której mistrzowski pas rywalizować mieli Sosnowski z Dimitrenką. Najbardziej prawdopodobne są dwa wyjścia: albo walka mistrzowska zarządzona zostanie ponownie w innym terminie (sugerowana data to 29 stycznia) albo Ukrainiec z niemieckim obywatelstwem zostanie pozbawiony tytułu, by Sosnowski mógł o niego boksować z innym rywalem.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.