Boks. "Polski Wściekły Byk" nokautuje w USA

Na gali w Anaheim (USA) Paweł Wolak pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Meksykanina Jose Pinzona. "Polski Wściekły Byk" wygrał walkę, mimo że już w drugiej rundzie leżał na deskach.

Pojedynek z obdarzonym dużo lepszymi warunkami fizycznymi młodzieżowym mistrzem świata federacji WBC nie układał się początkowo po myśli polskiego pięściarza, który miał wyraźne problemy ze skracaniem dystansu.

W drugiej rundzie Pinzon udanie skontrował "Polskiego Wściekłego Byka", posyłając go na deski lewym sierpowym. Polak zdołał się podnieść, jednak jeszcze przez kilkadziesiąt sekund był w poważnych opałach. Na szczęście pod koniec starcia Wolak powrócił do gry i trafił przeciwnika czystym prawym sierpowym.

W miarę upływu czasu jak zwykle ofensywnie boksujący Wolak zaczął przełamywać słabo poruszającego się na nogach i nieszczelnego w obronie Pinzona, który z rundy na rundę opadał z sił, inkasując coraz mocniejsze i precyzyjniejsze prawe, a później i lewe, sierpowe.

Rozstrzygającą o losach pojedynku akcję Wolak przeprowadził w siódmym starciu, trafiając w półdystansie Pinzona prawym sierpem, po którym ten zawisł na chwilę bezwładnie na "Polskim Wściekłym Byku", a sędzia ringowy, ratując Meksykanina przed ostateczną egzekucją, zdecydował się zastopować walkę.

Notowany w czołówkach światowych rankingów kategorii junior średniej Paweł Wolak na zawodowych ringach stoczył do tej pory 29 pojedynków, z których wygrał 28, w tym 18 przez nokaut.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: