Boks. "Dopuszczenie do walki byłoby nieodpowiedzialne"

- Dimitrenko był przytomny, kiedy do niego przyszedłem. Jego ciśnienie było w normie, ale po kilku minutach obserwacji jego zachowania doszliśmy do wniosku, że dopuszczenie go do walki byłoby nieodpowiedzialne - mówił na oficjalnej konferencji prasowej doktor Christoph Goetz z Hamburga, który był głównym lekarzem wczorajszej gali w Schwerinie.

Głównym wydarzeniem tego wieczoru bokserskiego miało być starcie o mistrzostwo Europy pomiędzy Albertem Sosnowskim (46-3-1, 28 KO) oraz Aleksandrem Dimitrenką (30-1, 20 KO). Do walki nie doszło, gdyż Ukrainiec zemdlał w trakcie rozgrzewki.

- Aleksander oddychał bardzo ciężko, nie wiemy co może być przyczyną takiego stanu. Musimy go zabrać na testy do szpitala. Dopiero po dokładnych badaniach będzie można powiedzieć coś więcej na ten temat - stwierdził Goetz.

Z relacji polskiego obozu, który miał telewizyjny podgląd na szatnię Ukraińca, wynika że Dimitrenko zachwiał się i stracił przytomność na kilka minut. W szatni pięściarz był wówczas sam. Kilka minut później przybył jeden z członków jego sztabu szkoleniowego. Chwilę potem do Ukraińca dołączyła także żona.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.