Zaskakujący pomysł na prezent. Bokserzy proponują... cukierki z marihuany

Kiedyś wrogowie, dziś partnerzy biznesowi. Evander Holyfield i Mike Tyson wprowadzili w USA linię produktów z dodatkiem marihuany. Cukierki mają kształt nadgryzionego ucha Holyfielda, które 20 lat temu w skandalicznych okolicznościach zranił mu Tyson.

- To ucho smakowało paskudnie. Nie rozumiem, jak można jeść ludzkie mięso. A przecież są takie osoby na świecie. To ohydne i chore - mówił w 2013 r. Mike Tyson. Były mistrz świata odniósł się do sytuacji z czerwca 1997 r., kiedy dopuścił się prawdopodobnie najdziwniejszego i najbardziej gorszącego zachowania w historii boksu.

Zobacz wideo Oto przyszły bramkarz reprezentacji Polski. "Ma charakter, poczucie własnej wartości"

Legia z Napoli w nowych koszulkach. Kibice grzmią. 'Pod żałobny nastrój'Zmiana w kadrze na mecz z Chile. Michniewicz zdradził szczegóły

Jeden z największych skandali w historii boksu

Miało ono miejsce w trakcie drugiej walki Tysona z Evanderem Holyfieldem. Siedem miesięcy wcześniej Tyson niespodziewanie przegrał z cztery lata starszym przeciwnikiem, tracąc pas mistrza świata wagi ciężkiej w federacji WBA. 

W rewanżu w Las Vegas Tyson miał odzyskać tytuł. Miał, ale walka skończyła się jednym z największych skandali w historii boksu. Pojedynek został przerwany w trzeciej rundzie, kiedy Tyson dwukrotnie ugryzł Holyfielda w ucho. Za pierwszym razem Tyson odgryzł kawałek chrząstki rywala, którą wypluł na ring.

Po tym wydarzeniu Tyson został ukarany grzywną w wysokości ponad trzech mln dolarów, a jego licencja została zawieszona na ponad rok. Holyfield zaś zaczął zarabiać pieniądze na swoim nieszczęściu. Amerykanin m.in. sprzedawał w USA czekoladki w kształcie uszkodzonego przez rywala ucha.

Do sytuacji z Las Vegas po latach odnosili się też muzyczni gwiazdorzy. Wzmianki o zdarzeniu pojawiały się w piosenkach m.in. Eminema, Beyonce, Jaya-Z czy Kanyego Westa. 

Cukierki z marihuaną w kształcie nadgryzionego ucha

Holyfield i Tyson od lat żyją w zgodzie po tym, jak starszy z pięściarzy przyjął przeprosiny napastnika. Obaj wystąpili w kilku dokumentach, opowiadając o kulisach zdarzenia z czerwca 1997 r. Teraz obaj panowie zagrali w krótkim filmie, reklamującym ich wspólny produkt.

Holyfield i Tyson wypuścili na rynek linię produktów spożywczych z dodatkiem marihuany. Jednym z nich są cukierki w kształcie odgryzionego ucha. Tyson od dawna działa w podobnej branży, sygnując produkty swoim nazwiskiem. Holyfield zacznie to robić w przyszłym roku, a współpraca z dawnym rywalem ma być zapowiedzią jego własnej działalności.

Michniewicz dostał pytanie o Lewandowskiego. Wymijająca odpowiedźMichniewicz dostał pytanie o Lewandowskiego. Wymijająca odpowiedź

- Mike i ja mamy za sobą wiele lat rywalizacji i wzajemnego szacunku. Tamta noc zmieniła nasze życia. Wtedy nie zdawaliśmy sobie sprawy, że nawet jako profesjonalni sportowcy ciągle mierzyliśmy się z bólem. Teraz, 20 lat później, mamy szansę podzielić się lekiem, którego naprawdę potrzebowaliśmy w trakcie naszych karier - powiedział Holyfield. 

Więcej o: