Zmiana w kadrze na mecz z Chile. Michniewicz zdradził szczegóły

Na środowej konferencji prasowej Czesław Michniewicz potwierdził, że w kadrze na mecz z Chile zabraknie Michała Skórasia, który trenuje indywidualnie. Jego miejsce zajmie 20-letni bramkarz Kacper Tobiasz.

Michał Skóraś w ostatnim meczu ligowym Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok doznał urazu i opuścił boisko już w 57. minucie gry. Skrzydłowy poleci z kadrą do Kataru, ale trenuje indywidualnie i nie zagra w sparingu z Chile. W kadrze meczowej zwolniło się jedno miejsce, które zajmie Kacper Tobiasz, który jeszcze nigdy nie zagrał w pierwszej reprezentacji.

Zobacz wideo Problem reprezentacji Polski. Plan Michniewicza legł w gruzach

Kacper Tobiasz za Michała Skórasia w kadrze na mecz z Chile. Czesław Michniewicz potwierdza

- Michał Skóraś jest oszczędzany, trenuje indywidualnie. Ma być gotowy do ćwiczeń z zespołem w piątek w Katarze - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski na konferencji prasowej przed ostatnim sparingiem przed wylotem do Kataru. Oznacza to, że skrzydłowego Lecha Poznań zabraknie w kadrze na mecz Chile.

- Kacper Tobiasz znajdzie się w kadrze meczowej na spotkanie z Chile zamiast Skórasia. Dostanie swoją koszulkę z orzełkiem - przekazuje Michniewicz. Bramkarz Legii Warszawa w reprezentacji jeszcze nie zagrał, a do Kataru poleci jedynie w roli czwartego bramkarza, który pomoże w treningach. 20-latek nie został zgłoszony do oficjalnej listy zawodników kadry na mundial, ale w meczu z Chile zajmie miejsce na ławce rezerwowych.

Kacper Tobiasz ma za sobą 4 mecze w reprezentacji U-20 i jedno spotkanie w reprezentacji U-21. Pierwotnie golkiper Legii miał udać się na zgrupowanie reprezentacji młodzieżowej, ale po prośbie Czesława Michniewicza poleci z reprezentacją do Kataru. W tym sezonie Tobiasz zagrał w 17. meczach Legii Warszawa i stracił 19 goli. 7 razy zachowywał czyste konto.

Więcej o: