"Zosta造 jedynie szczeg馧y". Najbardziej dochodowa walka w historii boksu potwierdzona

Walka Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym jest "werbalnie potwierdzona". Jak donosi dziennikarz Mike Coppinger, do starcia ma doj嗆 na prze這mie maja i czerwca 20201 roku. Pozosta這 ustali "jedynie szczeg馧y", takie jak miejsce walki.

Kilka dni temu pojawiła się pierwsza informacja o kontrakcie na dwie walki Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym. Jeden z "najbardziej wyczekiwanych pojedynków od lat" wyceniono na blisko 500 milionów funtów. 

Zobacz wideo "Gołowkin zbiera po głowie, że walczy z Kamilem Szeremetą. Walka jest krytykowana"
Kolejną kwestią do uzgodnienia jest uporządkowanie partnerów transmisyjnych. "ESPN" ma wyłączność na wizerunek Tysona Fury'ego w Stanach Zjednoczonych. Podobne warunki ma "BT" w Wielkiej Brytanii. Anthony Joshua natomiast związany jest ze stacją "Sky" w Wielkiej Brytanii, a podobne prawa w USA przyznano "DAZN"

- napisał na Twitterze Mike Coppinger, dziennikarz "The Athletic". 

Joshua idealnym rywalem dla Fury'ego. Eddie Hearn ostrzega przed "rzuceniem wszystkich pasów"

Według wcześniejszych ustaleń "The Sun" walka miałaby się odbyć na Bliskim Wschodzie, natomiast rewanż zorganizowany zostałby na Wembley w Londynie. Walka w Wielkiej Brytanii mogłaby się odbyć przy udziale 90 tys. kibic闚. Eddie Hearn (promotor Anthony'ego Joshuy) ostrzega jednak przed pochopnymi decyzjami związanymi z kontraktem na walkę obu bokserów.

Prawie 500 mln funtów zysku. Promotorzy już liczą pieniądze za walkę Joshua - Fury Prawie 500 mln funtów zysku. Promotorzy już liczą pieniądze za walkę Joshua - Fury

- Musimy być ostrożni, żeby nie rzucać zbyt pochopnie słów typu: "Pozbądźmy się teraz polityki. Po prostu rzućmy wszystkie pasy. Skoro możemy tracić jeden, to równie dobrze możemy stracić wszystkie". Zrobimy wszystko, aby upewnić się, że każdy pas mistrzowski będzie na szali w walce z Tysonem Furym. Nie dopuścimy polityki do walki, której potrzebuje świat boksu - cytuje wypowiedź Eddiego Hearna dziennik "The Sun".

Najlepszy bokser świata chce jeszcze dwóch pasów. Będzie trzeci pojedynek z Gołowkinem? Najlepszy bokser świata chce jeszcze dwóch pasów. Będzie trzeci pojedynek z Gołowkinem?

Dodatkową przeszkodą w organizacji walki Joshuy z Furym może być Ołeksandr Usyk. Ukraiński bokser jest obecnie głównym pretendentem do walki o pas mistrzowski WBO z Anthonym Joshuą. W poniedziałek Eddie Hearn opublikował wpis, w którym poinformował, że najbliższy tydzień będzie "wielkim powrotem do Wielkiej Brytanii. Przed nami ważny tydzień z wieloma ogłoszeniami na 2021 roku". 

Wi璚ej o: