Prawie 500 mln funtów zysku. Promotorzy już liczą pieniądze za walkę Joshua - Fury

Anthony Joshua i Tyson Fury mogą spotkać się w ringu w "najbardziej wyczekiwanym pojedynku od lat" - i to nawet dwukrotnie. Promotorzy szacują, że każda z walk w 2021 r. może przynieść 500 mln funtów zysku.

Joshua wygrał w miniony weekend walkę z Kubratem Pulewem przez nokaut i i obronił pasy mistrza świata wszechwag federacji WBA, WBO, IBF i IBO. Mimo to, już pojawił się pomysł kolejnych walk Brytyjczyka.

Według "The Sun", w 2021 r. mają odbyć się dwa starcia Joshuy z Tysonem Furym. Do pierwszego miałoby dojść na Bliskim Wschodzie, rewanż miałby się odbyć w Londynie. Eddie Hearn (promotor Joshuy) i Bob Arum (promotor Fury'ego) mają spotkać się w poniedziałek, aby ustalić szczegóły kontraktu. 

Zobacz wideo Bezsensowny werdykt walki Tyson - Jones! Zwycięzca tylko jeden. "Sędzia się zdyskwalifikował"

Promotorzy Joshuy i Fury'ego ustalają szczegóły walk w 2021 roku. Możliwa gala na Wembley?

Walka w Londynie mogłaby się odbyć przy udziale publiczności na Wembley. Wejść na stadion miałoby 90 tys. osób. - Jesteśmy przygotowani do tej walki. Właściwie jedyne, co powinniśmy zrobić, to ją sfinalizować. Wystarczy ustalić, gdzie to się wydarzy i rozwiązać kilka problemów ze stacjami telewizyjnymi. Finansowo każdy jest zainteresowany - powiedział Eddie Hearn. W kontekście Bliskiego Wschodu, w grę wchodzą  Katar, Arabia Saudyjska lub Zjednoczone Emiraty Arabskie. 

Rozcięcie Fury'ego w walce z Wachem"Horror". Tak angielskie media zareagowały na walkę Mariusza Wacha z Furym

Jak szacują promotorzy obu pięściarzy, organizacja walki na Wembley mogłaby przynieść 100 mln funtów. Łączny przychód z praw telewizyjnych może przynieść kolejne 500 mln. W pierwszej walce obaj pięściarze otrzymają równą gażę. Dopiero zwycięzca walki rewanżowej zarobi 60 proc., a przegrany 40 proc. sumy.

Anthony Joshua chce walki z Furym. "Tego właśnie chcemy, prawda?"

Kilkanaście dni temu Fury powiedział, że traktuje Joshuę jako perfekcyjnego przeciwnika na kolejną walkę. Zdaniem "The Sun", wygrana z Pulewem w miniony weekend sprawiła, że Joshuę czeka teraz "najbardziej wyczekiwany pojedynek od wielu lat". Brytyjczyk potwierdził, że również chciałby walki z Furym.

Burza po walce Joshuy z Pulewem. Niebywałe. Stracił panowanie [WIDEO]Burza po walce Joshuy z Pulewem. Niebywałe. Stracił panowanie [WIDEO]

- Dobrze o tym słyszeć. Przynajmniej będę miał okazję wciągnąć go na ring. A tego właśnie chcemy prawda? - cytuje wypowiedź Anthony'ego Joshuy dziennik "The Sun".

Więcej o: