Polski bokser Kamil Szeremeta prawdopodobnym rywalem wielkiej bokserskiej gwiazdy!

Kamil Szeremeta (19-0, 4 KO) w sobotę już po raz drugi obronił tytuł mistrza Europy wagi średniej. To otworzyło mu furtkę do wielkich walk. Polak jest najpoważniejszym kandydatem do starcia z wielką gwiazdą ringów zawodowych, Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO)!
Zobacz wideo

Takie informacje pojawiły się już kilka dni temu, ale teraz wszystko potwierdzają dziennikarze ESPN. Kamil Szeremeta jest może mało znany za oceanem, za to bardzo wysoko notowany w światowych rankingach - odpowiednio WBC #2, WBA #2, IBF #4.

Dla Gołowkina będzie to pierwsza z przynajmniej sześciu walk na platformie streamingowej DAZN. Za każdą z nich ma dostać wynagrodzenie ośmiocyfrowe, czyli liczone w dziesiątkach milionów dolarów. Kazach ma podobno zaboksować 8 lub 15 czerwca, więc na ten termin powinien teoretycznie być gotowy również Kamil...

Co ciekawe do końca roku z Gołowkinem rękawice może skrzyżować inny Polak - Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO). Bo jeśli wygra w piątek z Gabrielem Rosado (24-11-1, 14 KO), w czerwcu dostanie szansę zaboksowania o pas WBO z panującym championem, Demetrius Andrade (27-0, 17 KO). A jeśli pokonałby również jego, wówczas spotkałby się prawdopodobnie pod koniec roku właśnie z "GGG".

Więcej o boksie na bokser.org

Więcej o: