Kownacki - Washington. Boks. Kiedy, o której walka? Transmisja TV i online

Adam Kownacki - Gerald Washington. W nocy z soboty na niedzielę kolejną zawodową walkę w karierze stoczy niepokonany dotąd Adam Kownacki. Gdzie i o której oglądać walkę?
Zobacz wideo

Kownacki - Washington. Walka, której nie warto przegapić

Adam Kownacki (18-0, 14 KO) urodził się w Polsce, ale w wieku siedmiu lat wyemigrował z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Na zawodowym ringu Kownacki stoczył już 18 walk i wciąż pozostaje niepokonany. Na Brooklynie jest dobrze znany, ale w Polsce zrobiło się o nim głośno dopiero latem 2017 roku, gdy niespodziewanie znokautował w 4. rundzie Artura Szpilkę (22-3, 15 KO). We wrześniu najwyżej notowany polski pięściarz królewskiej dywizji efektownie pokonał w Nowym Jorku Charlesa Martina (25-2, 23 KO), byłego mistrza świata. A już w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się z Geraldem Washingtonem (19-2, 12 KO). Niezależnie od wyniku pojedynku jednego możemy być pewni. Warto zarwać noc, bo Kownacki to niezwykle efektownie walczący pięściarz. Potrafi zadawać nawet 70 ciosów na rundę, co w wadze ciężkiej jest ewenementem. 

Kownacki - Washington. Rok prawdy w polskim boksie

Kownacki pojedynkiem z Washingtonem rozpoczyna rok prawdy w polskim boksie. Możemy podbić świat, ale i brutalnie odbić się od szczytu. - Nie uważam, że Anthony Joshua i Deontay Wilder są poza moim zasięgiem. Obecnie moje szanse z nimi oceniam jako pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. Zmierzę się z nimi, kiedy proporcje będą wynosiły siedemdziesiąt do trzydziestu - na moją korzyść. To nie jest żadna pycha z mojej strony. Wiem, że muszę schudnąć, lepiej pracować na nogach, a także pod względem taktycznym mądrzej toczyć walki, ale będę to sumiennie poprawiał i w 2019 roku powinienem zostać mistrzem świata - przekonuje Kownacki.

Kownacki - Washington. Transmisja TV i online - gdzie obejrzeć?

Transmisję z gali boksu zawodowego w Nowym Jorku, na której Adam Kownacki zawalczy z Geraldem Washingtonem przeprowadzi stacja Canal+Sport 2. Początek o godz. 2.00 w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu. Pojedynek z udziałem Polaka rozpocznie się prawdopodobnie między 4 i 5 nad ranem. Niestety darmowy stream z tej walki nie będzie dostępny.

Więcej o: