Sport.pl

Boks. Krzysztof Włodarczyk: Walka z Adamkiem? Jestem na tak

PRZEGLĄD PRASY. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk przyznał w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego", że nie wyklucza walki z najwyżej obecnie notowanym obecnie naszym pięściarzem Tomaszem Adamkiem. Jedyny polski mistrz świata obronił w piątek pas WBC wagi juniorciężkiej w walce z Rachimem Czakijewem.
Jeszcze przed walką w Moskwie menedżer Włodarczyka Andrzej Wasilewski wspominał, że możliwe jest przejście pięściarza Piaseczna do wagi ciężkiej. Po pokonaniu Czakijewa informację tę potwierdził Włodarczyk, nie wiadomo jednak, kto mógłby być pierwszym jego rywalem w królewskiej kategorii.

W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Włodarczyk nie wyklucza jednak, że mogłoby dojść do kolejnej polskiej walki stulecia. Miałby się w niej zmierzyć z Tomaszem Adamkiem, który kilka lat temu także przeszedł z wagi cruiser do ciężkiej.

- Gdyby Tomek chciał, to ja też jestem na tak. Możemy się spotkać, pogadać, poszukać jakichś zasad. Adamek to świetny zawodnik i faktycznie moglibyśmy dać kibicom świetną walkę - powiedział "Diablo".

31-letni Włodarczyk uważa, że w "ciężkiej" jest miejsce dla niego. - Mam mocny cios i determinację, wagi też mi nie brakuje - teraz 95 kg. Musiałbym tylko trochę dołożyć mięśni - tłumaczy w rozmowie ze "Sport.pl Extra".

Adamkowi w ciężkiej się nie powiodło

Przejście do wyższej wagi nie wyszło już na dobre właśnie Adamkowi, który w wadze juniorciężkiej zdobył pasy IBF i magazynu "The Ring". Swoją karierę w królewskiej kategorii Adamek rozpoczął od pokonania Andrzeja Gołoty, po dwóch latach stoczył przegrany pojedynek o pas WBC z Witalijem Kliczką. Od tego czasu pokonał czterech niżej notowanych rywali, a 3 sierpnia ma zmierzyć się z Tony'm Grano.

Nie wiadomo czy Adamek zgodziłby się przyjąć ofertę walki z Włodarczykiem. Jakiś czas temu pojedynek proponował mu najbardziej perspektywiczny polski bokser wagi ciężkiej Artur Szpilka. 36-letni "Góral" odmówił jednak, stwierdzając że "nie chce bić dzieci".

W rankingu serwisu boxrec.com Adamek wciąż jest najwyżej notowanym polskim pięściarzem. Na drugim miejscu sklasyfikowany jest Włodarczyk, trzeci jest Mateusz Masternak walczący podobnie jak "Diablo" w wadze cruiser.Więcej o:
Komentarze (19)
Boks. Krzysztof Włodarczyk: Walka z Adamkiem? Jestem na tak
Zaloguj się
 • tu_nie_bedzie_rewolucji

  Oceniono 25 razy 21

  Tylko u nas - kilka razy w roku "walka stulecia", "koncert stulecia", "mecz stulecia" itd...
  Dajcie sobie spokój.
  ---
  czekam-na.pl -bo każdy na coś czeka

 • ksks3

  Oceniono 15 razy 13

  Włodarczyk w ciężkiej ?
  NIEEEEEEE !
  Co za idiota go do tego namawia !
  W swojej wadze należy do najlepszych w ciężkiej będzie nikim co najwyżej obije paru weteranów ale żadnych sukcesów nie będzie.
  Z Adamkiem właśnie tak było !

 • johnylukier

  Oceniono 10 razy 10

  To, że ci goście chcą kolejnych walk i organizatorzy mnie nie dziwi. Za coś trzeba opłacić rachunki za prąd, ale zawsze zastanawiałem się skąd się bierze tylu "frajerów" którzy chcą to oglądać i za to płacić.

 • tralala31

  Oceniono 11 razy 9

  Adamkowi w ciężkiej się nie powiodło ale na boxrec jest na 4 miejscu na świecie...

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 7 razy 7

  Szpilka najbardziej perpektywicznym w ciężkiej? Chyba że chodzi o perspektywę zostania workiem treningowym dla jakiegoś pretendenta, tak jak Wawrzyk dla Powietkina. Z techniką z ustawek to można podskakiwać na powiatowych galach Wojaka.

 • gelbigel

  Oceniono 7 razy 7

  walka stulecia będzie Gołota vs Steven Hawking

 • fctheduck

  Oceniono 6 razy 6

  Którego stulecia? Co za idioci piszą te teksty?

 • vertus100

  Oceniono 5 razy 5

  Hahahahahah kolejna walka stulecia.Co za debil to pisał ? :>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX