N-Gine Renault F1 Team Show. Kibicuj Kubicy w Poznaniu

Już 17 lipca rozpocznie się największe święto sportów motorowych w Polsce, N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW. Wizyta Roberta Kubicy i najwspanialsze wyścigowe maszyny: bolid Formuły 1 zespołu Renault F1 Team, bolidy Formuły Renault 2000, Nowe Renault Megane Trophy - to wszystko na Torze Poznań.

Po raz pierwszy Robert Kubica przejedzie po torze wyścigowym w Polsce bolidem F1 i będzie to pokaz otwarty dla szerokiej publiczności. Wstęp wolny!

Atrakcje od 9.00 do 18.30

Na początek od godz. 9.00 do godz. 18.30 na widzów N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW czekają: symulatory F1, pit stop, czyli zmiana kół na czas, human joystick, czyli gra, w której widownia steruje samochodem na ekranie za pomocą ruchu rąk, show-car, czyli replika 1:1 bolidu F1, monidła, czyli specjalne ekspozycje fotografii Renault F1 Team, dzięki którym każdy może mieć zdjęcie z Robertem Kubicą, butik z oryginalnymi gadżetami zespołu Renault F1 Team oraz niezwykłe zabawy F1 dla rodzin z dziećmi. Wśród atrakcji nie zabraknie Szkoły Jazdy Renault, eksperta doskonalenia techniki jazdy, który przygotował specjalne ćwiczenia w alkogoglach i na trolejach oraz wyjątkowej ekspozycji samochodów rajdowych Renault Zdunek Clio Cup. Fani motoryzacji zobaczą na miejscu najnowszą gamę modeli sportowych Renault, w tym m.in: Lagunę Monaco GP, Megane Coupe-Cabriolet, Clio Gordini, Clio RS, Twingo RS.

Co zrobi Kubica na Torze Poznań?

Robert Kubica powita widzów na Torze Poznań o godz. 11.45. Po okrążeniu w Megane CC przesiądzie się do Renault Megane Coupe GT Robert Kubica - samochodu z serii limitowanej, sygnowanej nazwiskiem naszego kierowcy F1. Po uroczystości przekazania samochodu odbędzie się kilkunastominutowa sesja autografów przy padoku Formuły 1. O godz. 15.15 Robert Kubica przejedzie po torze Nowym Renault Megane Trophy o mocy 360 KM.

Formuła Renault 2000 i Megane Trophy Karoliny Czapki

W oczekiwaniu na punkt kulminacyjny, fani sportów motorowych zobaczą pokaz umiejętności Karoliny Czapki, naszej utytułowanej zawodniczki wyścigowej. Karolina Czapka zasiądzie za kierownicą Megane Trophy, w którym odnosi swoje największe sukcesy. Następnie na tor wyjadą 2 bolidy Formuły Renault 2000. Kierowcy Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski udowodnią, że nie bez powodu wyścigi Formuły Renault 2.0 są ważnym etapem dla kierowców, którzy marzą o karierze w F1.

Punkt kulminacyjny

O godz. 16.00 na torze zapanuje atmosfera Grand Prix Formuły 1. Robert Kubica poprowadzi bolid Renault F1 Team, który osiąga prędkość 100 km/h w czasie 2,6 s. Samochód wraz z kierowcą waży 620 kg, czyli ponad 300 kg mniej niż np. Renault Twingo. Silnik, w który wyposażony jest ten niezwykły samochód, wytwarza przy najwyższych obrotach hałas o natężeniu 130 dB, czyli porównywalny do startu odrzutowca. Pokaz zakończy uroczysta ceremonia z szampanem, ale nie będzie to koniec emocji dla fanów motoryzacji.

Rekord świata

Prób a bicia rekordu Guinnessa polegająca na przejeździe jak największej kolumny aut Renault rozpocznie się o godz. 17.30. Aktualny rekord wynosi 565 samochodów, więc żeby go pobić na miejsce musi przyjechać co najmniej 566 aut marki Renault. O tym, czy rekord zostanie pobity, zadecyduje ilość samochodów Renault, które przejadą trasę o długości 3,2 km. Jeśli jakieś auto nie dotrze do mety, nie będzie brane pod uwagę. Zgodnie z zasadami, cała kolumna musi być w ruchu, a odległość między pojazdami powinna wynosić ok. 2 długości samochodu. Akcja organizowana jest pod hasłem RAZEM PO REKORD.

PROGRAM N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW

17 lipca 2010 r., Tor Poznań

9.00 - oficjalne otwarcie bram toru

animacje i konkursy na scenie oraz atrakcje w miasteczku F1, w tym między innymi*:

- pit stop, czyli zmiana kół na czas

- human joystick, czyli interaktywna gra zespołowa, w której widownia za pomocą ruchu rąk steruje pojazdem na ekranie

- symulatory Formuły 1

- mini tor F1, na którym w wyścigu może jednocześnie brać udział 6 osób

- padok Formuły 1

- padok Formuły Renault 2.0

- padok Renault Trophy i Renault Megane GT

- bolid F1 - replika 1:1 prawdziwego bolidu F1

- butik Renault F1 Team - oryginale gadżety Renault F1 Team

- Szkoła Jazdy Renault - ekspert doskonalenia techniki jazdy

- miasteczko Renault Zdunek Clio Cup - samochody rajdowe i zawodnicy Pucharu

- zespół motocyklowy POLand POSITION - wśród zawodników: Przemek Saleta i Bartek Ogłaza

11.45 - 11.55 przybycie na tor Roberta Kubicy i powitalne okrążenie po torze w Megane CC

11.55 - 12.15 uroczyste przekazanie Robertowi Kubicy samochodu Renault Megane GT z serii limitowanej Robert Kubica

12.15 - 12.35 Robert Kubica - sesja autografów

15.15 - 15.40 Robert Kubica na torze w Renault Megane Trophy

15.40 - 15.55 przejazdy po torze: Renault Megane Trophy (Karolina Czapka) i Formuła Renault 2000 (Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski)

16.00 - 16.20 przejazd Roberta Kubicy po torze bolidem Renault F1 Team

16.30 - 16.40 pożegnanie z Robertem Kubicą na torze, przejazd Megane CC

17.30 - próba bicia światowego rekordu na przejazd największej kolumny aut Renault

18.30 - zakończenie imprezy

* wszystkie atrakcje są otwarte dla publiczności w godzinach 9.00 - 18.30.

 

N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW

Miejsce: Poznań, Tor Poznań

Data: 17 lipca 2010 r.

Godziny: 9.00 - 18.00

Organizator: Renault Polska

embed

Sponsor tytularny: N-GINE

embed

Partner strategiczny: Lotto

embed

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Poznania

embed

Partner: Automobilklub Wielkopolski

embed

Miasteczko F1 w Poznaniu zajmie powierzchnię prawie 50 tys. mkw. Wstęp wolny!

Więcej o: