F1. Ecclestone: Schumacher odejdzie na emeryturę po tym sezonie.

Szef Formuły 1 Bernie Ecclestone dołączył do Sir Jackiego Stewarta, legendy brytyjskiej F1. Obaj panowie zgodnie twierdzą, że jeśli siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher niczego nie osiągnie w tym sezonie, to w przyszłym już nie zobaczymy go za kierownicą bolidu. Niemiec w 2006 roku ogłosił zakończenie kariery. Po 4 latach powrócił na tory wyścigowe. Jest kierowcą Mercedersa.

W połowie sezonu, który miał należeć do 41 - letniego Niemca, najbardziej utytułowanego w historii F1 kierowcy, Stewart, zwany również Latającym Szkotem, stwierdził, że Michael Schumacher w 2011 roku już na torach się nie pojawi.

Do jego słów dołączył się szef Formuły 1 Bernie Eccleston mówiąc : - Jeśli Schumi w tym sezonie niczego nie osiagnie, to jestem pewien, że powróci na zasłużoną emeryturę. Brytyjczyk winą za słabą postawę Niemca w tegorocznej serii GP obarczył samochód Mercedesa: - Michael jest w dobrej formie, ma motywacje i oczywiście talent, ale samochód nie za bardzo mu odpowiada - powiedział.

Eccleston stwierdził, że w tym sezonie najbardziej na zwycięstwo zasługuje Sebastian Vettel i jego team Red Bull Racing. - Red Bull kupił team, który do najlepszych nie należał (Jaguar), to nie było Ferrarri. Wszystko do czego doszli, osiągnęli ciężką pracą.

- Gdyby ktoś przed tym sezonem powiedział mi, że któryś z kierowców wygra więcej niż dwa wyścigi, nigdy bym mu nie uwierzył. - tak skomentował szef Formuły 1 świetną postawę Marka Webbera.

Sfrustrowany Vettel

Więcej o: