F1. Ecclestone: Nowe zespoły zapłacą

Bernie Ecclestone, szef Formuły 1 powiedział, że od przyszłego sezonu, nowe teamy, które będą chciały dołączyć do najbardziej prestiżowej formuły wyścigowej świata, będą musiały wnieść opłatę 16 milionów funtów poręczenia. Pieniądze te mają być rękojmią wypłacalności debiutantów.

Do 2008 roku każdy zespół, który chciał dołączyć do F1 zmuszony był wpłacić na konto FIA 24.2 miliony funtów kaucji. Kwota ta, jeśli nowy zespół wycofywał się z rywalizacji w trakcie sezonu, kwota ta przepadała na rzecz Federacji. Światowy kryzys finansowy zweryfikował jednak zapisy w regulaminie. Po tym jak ze ścigania się w Formule 1 zrezygnowały Honda, BMW i Toyota. Zapis ten wykreślono, aby zachęcić kolejne stajnie do przyłączania się do formuły. W zamian za to minimalny budżet wzrósł do 107 milionów.

Według gazety London Evening Standard, aby w przyszłym sezonie ubiegać się o ostatnie 13 miejsce w stawce, trzeba będzie wpłacić depozyt. - Oznajmiliśmy debiutantom, że jeśli nie będą w stanie zapłacić określonej przez nas sumy, to będziemy musieli się pożegnać - powiedział Ecclestone. Powodem tak stanowczej decyzji, jest postawa nowych teamów, które nie są w stanie nawiązać walki z czołówką.

Walka Byków trwa, orężem Webbera ironia

Więcej o: