Formuła 1. Najlepsi nie są najszybsi?

Wyniki kwalifikacji do pierwszego w sezonie GP Formuły 1 w Bahrajnie nie są zaskoczeniem. Na czele uplasowali się kierowcy Red Bulla, Ferrari i McLarena i Mercedesa. O dziwo, inaczej przedstawia się klasyfikacja zawodników osiągających najwyższe prędkości na torze Sakhir.

Na stronie FIA pojawiło się zestawienie klasyfikujące kierowców w kolejności, według najwyższej prędkości jaką rozwinęli w czasie kwalifikacji w Bahrajnie.

Zdecydowanie prowadzi w nim Jenson Button z prędkością 313,7. W klasyfikacjach Brytyjczyk jeżdżący od tego sezonu z McLarenie był dopiero ósmy.

Powyżej 310 km na godzinę osiągnęli jeszcze Lewis Hamilton (310,8) i Adrian Sutil (310,3), w kwalifikacjach zajmujący odpowiednio miejsce czwarte i dziesiąte.

Na wysokiej piątej lokacie uplasował się Robert Kubica, a tuż za nim jego kolega z zespołu Witalij Pietrow. Zwycięscy kwalifikacji wykręcali gorsze czasy: Vettel piętnasty (304,2), Massa dziewiąty (307,3), a Alonso jedenasty (306,2).

Co to oznacza? Z jednej strony pokazuje, że Renault Kubicy i Pietrowa jest szybkie. Ale z drugiej strony, jeżeli do wysokich lokat w kwalifikacjach szybkość nie była aż tak potrzebna, to zestawienie najszybszych kierowców należy raczej traktować jako ciekawostkę.

Korespondencja z Bahrajnu: Kubica z piątej linii, Red Bulle zdominują wyścig? Najszybsi kierowcy kwalifikacji w Bahrajnie

Kubica powalczy w niedzielę z Michaelem Schumacherem ?

Więcej o: