Formuła 1. Sutil jako jedyny zacznie na twardych oponach

Kierowca Force India Adrian Sutil jako jedyny kierowca z czołówki zacznie GP Bahrajnu na twardych oponach. - To może być mój atut - uważa kierowca. Relacja Z Czuba i Na Żywo z pierwszego GP w sezonie w niedzielę od 13.00.

Sutil wystartuje z piątej linii, tuż obok dziewiątego w kwalifikacjach Roberta Kubicy. Polak, jak wszyscy zawodnicy startujący przed nim, będzie miał opony z miękkiej mieszanki. Sutil jako jedyny pojedzie na twardym ogumieniu.

- W tej chwili jestem w dziesiąty ale mam nadzieję, ze poprawię się o jedną lub dwie pozycje. Jako jedyny mam założone twarde opony, co może być zaletą - powiedział Sutil po kwalifikacjach.

- Jestem zaskoczony, że wszyscy zdecydowali się startować na miękkich oponach. Będę miał przewagę przy dużych obciążeniach paliwem - dodał.

Wiadomo jakie opony zawodnicy będą mieli na starcie, gdyż nowe zasady wymuszają nałożenie tego samego kompletu, na jakim zawodnicy kończyli kwalifikacje.

Inną nową zasadą jest brak możliwości tankowania paliwa na trasie, przez co bolidy będą szczególnie obciążone na początku wyścigu. Force India liczy, że na twardych oponach Sutil może zyskać na początkowym etapie wyścigu.

Prognoza dla Kubicy: Ma walczyć z Michaelem Schumacherem ?

Więcej o: