GP Bahrajnu. Kubica dostanie nową oponę

Sędziowie wyrazili zgodę na wymianę opony w bolidzie Roberta Kubicy - dowiedział się portal Pit Stop. Relacja Z Czuba i na żywo od godz. 13 w Sport.pl

- Sędziowie byli dla nas bardzo mili i zgodzili się na wymianę spłaszczonej opony - zdradził portalowi Pit Stop przedstawiciel ekipy Renault.

Podczas końcowego przejazdu w ostatniej sesji kwalifikacyjnej Polak zablokował prawe przednie koło i poważnie spłaszczył oponę.

- Na pewno dużo bezpieczniej byłoby jechać na okrągłej oponie niż na kwadratowej - powiedział.

O godz. 13 w Bahrajnie rozpocznie się sezon Formuły 1. Na pustynnym, piekielnie upalnym torze Sakhir Robert Kubica będzie walczył o punkty. Rusza z dziewiątej pozycji, z pole position Sebastian Vettel z Red Bulla, a za nim dwa czerwone Ferrari. Według ocen Formuły 1 GP Bahrajnu obejrzy ponad 520 mln ludzi w niemal wszystkich krajach świata. Wyścig pokaże ponad 40 stacji TV.

- Chyba nikt z zewnątrz, spoza zespołu, nie spodziewał się, że będziemy w stanie walczyć z McLarenami czy Mercedesami. My mieliśmy na to nadzieję. Uważam, że akurat tor w Bahrajnie nie wybija naszych lepszych stron. Tu różnica między najlepszymi a nami jest większa, niż na innych torach, nie tylko dlatego, że tor jest dłuższy, ale ze względu na charakterystykę naszego samochodu. Uważam, że na przykład w Australii będzie nam łatwiej osiągnąć lepsze wyniki - mówił przed wyścigiem Kubica.

Kubica o swoim problemie z kołem ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA