Lewis Hamilton uderza w legendarnego szefa F1. "Popis ignorancji"

Lewis Hamilton skrytykował słowa Berniego Ecclestone'a. Były szef Formuły 1 powiedział, że według niego "wielu czarnych zachowuje się bardziej rasistowsko od białych". - Jest już długo poza tym sportem, ale jego wypowiedź to popis ignorancji - ocenił kierowca.

Od słów Ecclestone'a odcięła się już Formuła 1, informując w oficjalnym komunikacie, że wypowiedź byłego szefa serii nie łączy się z wartościami, które wyznają jej obecne władze. Teraz odniósł się do niej także obecny mistrz świata, Lewis Hamilton

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Lewis Hamilton odpowiada Ecclestonowi. "Popis ignorancji i braku wiedzy"

- Jest już długo poza tym sportem, ale jego wypowiedź to popis ignorancji i niewiedzy - ocenia Ecclestone'a Brytyjczyk. - Wiem, że jest z innego pokolenia, ale to pokazuje, jak zacofane jest nasze społeczeństwo. Musimy jeszcze dużo wykonać, by osiągnąć w nim równość - pisze kierowca w oświadczeniu na Instagramie. 

Hamilton niedawno uczestniczył w proteście #BlackLivesMatter w Londynie, gdzie szedł w tłumie czarnoskórych podczas manifestacji po zabójstwie George'a Floyda w USA. Już w piątek, 3 lipca na torze Spielberg w Austrii Formuła 1 powróci do rywalizacji po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Lewis Hamilton będzie bronił indywidualnego  tytułu mistrzowskiego sprzed roku, a zespół Mercedesa, dla którego jeździ, ponownie powalczy o mistrzostwo konstruktorów. 

Przeczytaj także: