Robert Kubica wskazuje przyszłego mistrza świata F1. "Założę się o to"

Robert Kubica zdradza, kto ma największe predyspozycje do zdobycia mistrzostwa świata w Formule 1. W rozmowie z włoskiem "Corriere della Sera" Polak wybiera między dwoma pretendentami - Maxem Verstappenem oraz Charlesem Leclerkiem.

Charles Leclerc jeżdżący w teamie Ferrari oraz Max Verstappen reprezentujący Red Bull Racing to dwaj faworyci do zdobycia następnego Pucharu Świata w Formule 1. Na rywalizację kierowców czekają wszyscy miłośnicy królowej motorsportu. Robert Kubica zauważa natomiast, że większe predyspozycje do zgarnięcia tytułu ma przedstawiciel zespołu Red Bull Racing. 

Zobacz wideo

Robert Kubica: Założe się, że to Verstappen będzie mistrzem świata

- Myślę, że Max jest bardzo inteligentny i gotowy na zwycięstwo w FIA Formula One World Championship. Zobaczymy, jak będzie się zachowywał w walce o tytuł, ale założę się, że to Verstappen będzie mistrzem świata - powiedział w "Corriere della Sera" Robert Kubica.

W czasie obowiązującego kontraktu z Williamsem, Robert Kubica miał szansę rywalizować zarówno z Charlesem Leclerkiem jak i Maxem Verstappenem. Z wymienionej dwójki Polak stawia na 22-letniego Holendra, zauważając jednocześnie o fenomenie Leclerca podczas pierwszego sezonu w Ferrari.

- Leclerc mógł wygrać swój drugi wyścig dla Ferrari w Bahrajnie. Ci, którzy byli zaskoczeni jego osiągami, nie rozumieją zbytnio kierowców. To normalne, że ktoś taki jak Sebastian Vettel powodował problemy - dodał Kubica. 

Charles Leclerc zapytany o plany na obecny sezon Formuły 1 przyznał, że nie wie, czego się spodziewać przyznając, że czeka go ciężka praca przed następnymi zawodami. - Muszę kontynuować pracę, ponieważ przed nami jeszcze długa droga. Jak dotąd jestem zadowolony, ale wciąż jest wiele do zrobienia. Mam nadzieję, że pewnego dnia odniosę sukces, chociaż wciąż mi do niego daleko - przyznał.