F1. Nicholas Latifi weźmie udział w testach F1 w Bahrajnie

Kierowca rezerwowy i testowy Williamsa, Nicholas Latifi, weźmie udział w testach F1 w Bahrajnie. Williams o wystawieniu na testy Latifiego poinformował w poniedziałek.
Zobacz wideo

Latifi w pierwszych testach miał wziąć udział jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, w Barcelonie, ale wówczas plany Williamsa pokrzyżowały ogromne problemy z bolidem. Teraz ogłoszono, że w testach, które odbędą się w dniach 2-3 kwietnia, udział weźmie właśnie 22-latek. Kanadyjczyk, który w ubiegłym roku pełnił rolę kierowcy testowego Force India, zapewnił sobie taką samą rolę w Williamsie dzięki wniesieniu odpowiedniej kwoty od swojego sponsora. Firma Safin, która finansuje młodego kierowcę, zagwarantowała mu udział w kilku testach tego sezonu, a także w aż sześciu pierwszych treningach przed wybranymi wyścigami Grand Prix.

W testach, podczas których Latifi będzie sprawdzał bolid Williamsa, weźmie udział także Mick Schumacher. Syn legendarnego Michaela Schumachera zadebiutuje w bolidzie F1 w barwach Ferrari, a następnie pojedzie w maszynie Alfy Romeo.

Odkryto główny problem bolidu Williamsa? Pojawiło się światełko w tunelu dla zespołu Roberta Kubicy

Po nieudanym wyścigu o GP Australii, w którym Williams był daleki od zdobycia choćby jednego punktu, Robert Kubica stwierdził, że potrzeba co najmniej 2-3 miesięcy, aby wyeliminować problemy z bolidem. Wygląda na to, że największą wadą konstrukcji FW42 jest jej znaczna nadwaga.

Więcej o: