Formuła 1. Jenson Button zostaje w McLarenie

Mistrz świata F1 z 2009 roku Jenson Button zostaje w McLarenie na sezon 2016. 35-letni kierowca i szef zespołu Ron Dennis potwierdzili to w czwartek.

McLaren ma bardzo zły sezon. Jego kierowcy wywalczyli dotąd 17 punktów i w klasyfikacji konstruktorów zespół wyprzedza jedynie Marussię.

- Przez ostatnie miesiące dużo myślałem o swojej przyszłości. - powiedział Button. - Jestem w McLarenie od sześciu sezonów i przez ten czas poznałem Rona bardzo dobrze. W ostatnich tygodniach odbyliśmy kilka dobrych i długich rozmów. Po nich stało się dla mnie jasne, że Ron jest całkowicie zdeterminowany i dobrze przygotowany do przeprowadzenia zespołu przez obecne trudności i poprowadzenie go do sukcesów w przyszłości. Z tego powodu zdecydowałem się kontynuować naszą współpracę - dodał.

Dennis stwierdził, że opcja wcześniejszego rozwiązania kontraktu stała się nieistotna i jest przekonany, że Button jest zaangażowany i skupiony na celach jak nigdy dotąd.

Nie wiadomo, czy w klubie zostanie Fernando Alonso, który ma ważny kontrakt do końca sezonu 2017. Po GP Japonii Hiszpan stwierdził, że nie wie, czy będzie jeździł w F1 w kolejnym sezonie, jednak później kilkukrotnie podkreślał na Twitterze swoje zaangażowanie dla zespołu.

Button może liczyć na podwyżkę. Zgodnie z kontraktem za kolejny sezon zarobi 15 milionów dolarów, o pięć więcej niż w sezonie 2015.

Najbogatsi kierowcy w historii Formuły 1 [TOP 10]

Czy kierowcy McLarena będą wygrywać wyścigi w sezonie 2016?
Więcej o: