EYOF 2019: Monika Skinder mistrzyni± w sprincie stylem klasycznym

Monika Skinder zdobyła złoty medal na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Polka była najlepsza w sprincie stylem klasycznym.
Zobacz wideo

Monika Skinder została mistrzyni± w sprincie stylem klasycznym podczas zawodów Zimowego Europejskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Dla młodej Polki to drugi medal wywalczony w Sarajewie.

Monika Skinder nie zwalnia tempa

Obecny sezon jest doskonały dla Moniki Skinder. 17-letnia biegaczka w styczniu w DreĽnie wywalczyła pierwsze w karierze punkty Pucharu ¦wiata, a następnie tytuł wicemistrzyni ¶wiata w sprincie technik± klasyczn± podczas mistrzostw ¶wiata juniorów, które odbywały się w fińskim Lahti. W Sarajewie Polka także nie zwalnia tempa i prezentuje wysok± dyspozycję, co potwierdziła już w poniedziałek, zajmuj±c trzecie miejsce w biegu na dystansie 7,5 kilometra. Był to pierwszy w historii medal dla polskich biegów narciarskich w Zimowym Europejskim Festiwalu Młodzieży.

W czwartkowych eliminacjach sprintu Skinder zajęła drugie miejsce i przegrała jedynie z Rosjank± Alen± Baranow±. Polka bardzo dobrze radziła sobie także w ćwierćfinale i półfinale, bowiem wygrała oba te biegi. W finale biegaczka z Tomaszowa Lubelskiego również jako pierwsza minęła linię mety i wywalczyła pierwsze w karierze złoto tej imprezy. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Alena Baranowa, a trzecia była Norweżka Sigrid Leseth Foeyen. 

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.