Dwa złote medale Marca Gagnon

To był szalony wieczór Marca Gagnon w ciągu kilkunastu minut Kanadyjczyk zdobył dwa złote medale.

Dwa złote medale Marca Gagnon

To był szalony wieczór Marca Gagnon w ciągu kilkunastu minut Kanadyjczyk zdobył dwa złote medale.

Najpierw Gagnon zwyciężył w wyścigu na 500 m. Pokonując rodaka Johathana Guilmette i Amerykanina Rustyego Smitha. W finale nie wystąpił dwukrotny medalista z poprzednich dni (złoto na 1000 m i srebro na 1500 m) Apolo Anton Ohno, który został zdyskwalifikowany w półfinale za spowodowanie upadku Japończyka Satoru Terao.

Na koniec rywalizacji specjalistów do krótkiego toru odbyły się zawody sztafet na 5000 m. I tutaj wygrali Kanadyjczycy. Gagnon nie mógł uwierzyć swojemu szczęściu, zwłaszcza że w wyścigu na 500 m ledwie awansował do finału, pokonując na ostatnich metrach biegu półfinałowego Koreańczyka Kim Dong-sunga o dosłownie kilka centymetrów.

Wśród kobiet złoto w biegu na 1000 m wywalczyła Chinka Yang Yang A, która zdobyła tym samym drugi złoty medal na olimpiadzie w Salt Lake City i została pierwszą w historii specjalistką od ścigania się na krótkim torze, która wywalczyła dwa złote medale na jednych igrzyskach.

Drugie miejsce zajęła złota medalistka z biegu na 1500 m, 15-letnia Koreanka Ko Gi-Hyun. Chinka Yang Yang S po raz drugi wywalczyła miejsce na najniższym stopniu podium. Yang Yang S srebrny medal przegrała na ostatnim okrążeniu.