Jerzy Janowicz przegrał w finale. Gigantyczny awans Polaka w rankingu ATP!

Jerzy Janowicz przegrał w finale turnieju z serii ATP Challenger w Pau z Ernestsem Gulbisem 3:6, 4:6. Dla Polaka sam awans do finałowego pojedynku był już dużym sukcesem.

Jerzy Janowicz (1039. ATP)  w styczniu wrócił do gry po ponad dwóch latach przerwy, a teraz wystąpił w pierwszym finale od trzech lat. Janowicz świetnie radził sobie we francuskim Pau, gdzie do finału nie stracił ani jednego gema serwisowego. Niestety w decydującym pojedynku za mocny okazał się dla niego Łotysz Ernests Gulbis.

Będzie wielki awans w rankingu

W pierwszym secie 220. zawodnik świata przełamał Polaka przy stanie 3:2 i dowiózł przewagę do końca partii. W drugiej partii Gulbis raz jeszcze odebrał serwis Janowiczowi przy stanie 3:3. Seta zamknął wynikiem 6:4, choć nasz tenisista w ostatnim gemie spotkania miał jeszcze szansę na przełamanie rywala. Przegrał, ale po tak długiej przerwie jego występ w Pau i tak należy oceniać bardzo pozytywnie. Dzięki dobremu występowi w poniedziałek awansuje prawdopodobnie na około 460. miejsce w rankingu ATP.