Janowicz się nie zatrzymuje! Awansował do półfinału challengera we Francji!

Jerzy Janowicz wygrał 6:3, 6:3 z 250. w rankingu ATP, Francuzem Hugo Grenierem w ćwierćfinale challengera w Pau. Polak w sobotę zagra zatem o finał turnieju we Francji.

Janowicz odniósł tym samym największy sukces od czasu powrotu do rywalizacji po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. W czasie spotkania ani razu nie dał się przełamać, co udało mu się utrzymać przez wszystkie mecze rozgrywane w tym tygodniu. Pojedynek z Grenierem zakończył w swoim stylu - asem serwisowym. 

Zobacz wideo

Jego rywalem w sobotnim półfinale będzie turniejowa "jedynka" Jiri Vesely (ATP 71) albo Harold Mayot (ATP 514). Obaj to bardzo utalentowani zawodnicy: Czech na początku miesiąca wygrał turniej cyklu ATP Tour 250 w indyjskim Pune, a Francuz triumfował w tegorocznym juniorskim Australian Open

Polak zdobył już we Francji 35 punktów do rankingu ATP, w którym przed turniejem zajmował dopiero 1039. miejsce. Powinien się przesunąć o około 470 pozycji w górę. W przypadku zwycięstwa w całej imprezie może sie znaleźć nawet na 353. miejscu.