Ranking WTA: Iga Świątek z kolejnym awansem! Zmiana na pozycji lidera. Jest debiut

Tenis. Mimo porażki w I rundzie turnieju w Birmingham Iga Świątek poprawiła swoją pozycję w rankingu WTA. Z kolei zwyciężczyni angielskiego turnieju Ashleigh Barty została nową liderką zestawienia najlepszych tenisistek.
Zobacz wideo

Pomimo nie najlepszego występu w turnieju WTA Premier w Birmingham (porażka w I rundzie) oraz eliminacjach do WTA w Eastbourne Iga Swiątek poprawiła swoją pozycję w rankingu WTA. 18-latka awansowała z 65. na 63. pozycję – najwyższą w dotychczasowej karierze. Polska tenisistka zgromadziła na swoim koncie 878 punktów. 

Tenis. Ranking WTA: Iga Świątek z kolejnym awansem! Ashleigh Barty najlepszą tenisistką swiata

Na pierwszy miejscu rankingu najlepszych tenisistek zadebiutowała zwyciężczyni turnieju w Birmingham Ashleigh Barty (4645 pkt). Rewelacyjna Australijka, która kilka tygodni temu triumfowała w Rolandzie Garrosie, jest 27. liderką w historii i drugą reprezentantką Australii, której udało znaleźć się na szczycie. Po raz ostatni dokonała tego w 1976 roku Evonne Goolagong. Drugą najlepszą rakietą świata jest w tym momencie Petra Kvitova (3525 pkt), a podium zamyka Karolina Pliszkova (3456 pkt).

Na 75. pozycji w zestawieniu pozostała Magda Linette, którą mogliśmy niedawno oglądać podczas turnieju WTA w Eastbourne (odpadła w I rundzie). Na 217. miejscu plasuje się Katarzyna Kawa (252 pkt), 226. jest Magdalena Fręch (243 pkt), a na 273. pozycji znajdziemy Urszulę Radwańską (191 pkt).