17-letnia polska tenisistka pokonała finalistkę Roland Garros. Największy sukces w karierze

17-letnia Maja Chwalińska pokonała finalistę Roland Garros sprzed 7 lat, Sarę Errani 6:3, 6:3 w 1. rundzie turnieju ITF w czeskich Starych Splavach.

Największy sukces w karierze Mai Chwalińskiej! 17-letnia tenisistka (młodsza o 4 miesiące od Igi Świątek) pokonała finalistkę Roland Garros sprzed 7 lat, Włoszkę Sarę Errani. Polka wygrała gładko 6:3, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju ITF w Starych Splavach. To impreza niższej kategorii niż WTA.

Zobacz wideo

Errani to była piąta rakieta świata w singlu (maj 2013) i pierwsza w deblu (wrzesień 2012). 7 lat temu była nie tylko w finale French Open, ale także w ćwierćfinale Australian Open i w półfinale US Open. W 2017 roku została zawieszona na dwa miesiące z powodu pozytywnych wyników testów dopingowych. Aktualnie znajduje się na 257. miejscu w rankingu WTA.

Grała ze Świątek

Chwalińska w zestawieniu tenisistek jest 290. W 2017 roku w parze z Igą Świątek dotarła do finału juniorskiego Australian Open. Polska para przegrała wtedy z kanadyjskim duetem Bianca Andreescu - Carson Branstine 1:6, 6:7(4).

W drugiej rundzie turnieju w czeskich Starych Splavach jest także Paula Kania, która w pierwszej rundzie pokonała Włoszkę Giorgię Marchetti 7:6 (5), 7:5. W 1/8 finału Chwalińska zagra z Czeszką Barborą Krejcikovą, a Kania z Rumunką Alexandrą Cadantu lub Brazylijką Telianą Pereira.

Więcej o: