WTA w Dausze. "Mecz przyjaźni" w ćwierćfinale. Radwańska zmierzy się z Woźniacką

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale turnieju WTA w Dausze zmierzy się z Dunką polskiego pochodzenia Karoliną Woźniacką. Polska tenisistka jak na razie spisuje się w Katarze wyśmienicie, gdyż poprzednie rywalki gładko pokonała w dwóch setach. Relacja z meczu Agnieszki Radwańskiej z Karoliną Woźniacką na żywo od 18 w sport.pl

Polka w pierwszej rundzie turnieju otrzymała wolny los, dzięki czemu do tej pory stoczyła jedynie dwa pojedynki. Radwańska pokonała Australijkę Anastazję Radionovą i reprezentantkę Serbii Anę Ivanovic. Obydwa mecze nasza tenisistka zakończyła w dwóch setach.

WTA w Dausze. Agnieszka Radwańska już w ćwierćfinale ?

Nieco trudniejszą drogę do ćwierćfinału miała Karolina Woźniacka, gdyż Dunka w Dausze ma już na swoim koncie trzy pojedynki. Tenisistka polskiego pochodzenia podobnie jak Agnieszka Radwańska nie straciła jednak dotąd ani jednego seta. Woźniacka najpierw pokonała Bośniaczkę Mierwanę Jugić-Sakić, w kolejnej rundzie Rumunkę Soranę Cristeę, a następnie Monę Barthel z Niemiec.

Ćwierćfinał w Dausze będzie dziewiątą już okazją dla obydwu tenisistek do bezpośredniego starcia. Przyjaźniące się na co dzień zawodniczki w ubiegłym roku grały ze sobą dwa razy. Dwukrotnie lepsza okazywała się Agnieszka Radwańska. Jednak biorąc pod uwagę bilans wszystkich pojedynków, pięć z nich wygrała Dunka. Radwańska triumfowała trzykrotnie.

Dauha to pierwszy turniej Radwańskiej po Australian Open. Pula nagród wynosi 2,37 mln dol.

Relacja na żywo z meczu Agnieszki Radwańskiej z Karoliną Woźniacką od 18 w sport.pl.

Więcej o: