Wimbledon. Jakub Ciastoń: Zagraj to jak Miami, Aga

2 : 1
Informacje
Wimbledon - Ćwierćfinał singla kobiet
Wtorek 03.07.2012 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
A.Radwańska
7
4
7
2
M.Kirilenko
5
6
5
1
- Agnieszka Radwańska stoi przed wielką szansą awansu do finału singla w Wimbledonie. Jeśli tylko wyjdzie na kort z takim nastawieniem, jakie miała w Miami, gdzie z zimną krwią rozprawiła się ze wszystkimi, powinna sobie poradzić także z Kirilenko, Lisicki i Kerber - pisze na swoim blogu tenisowy ekspert Sport.pl i ?Gazety Wyborczej?, Jakub Ciastoń.
"Agnieszka Radwańska stoi przed wielką szansą awansu do finału singla w Wimbledonie. Tak, to nie żarty, finału singla tenisowego turnieju Wielkiego Szlema" - pisze na blogu Serve and Volley   Jakub Ciastoń.

"Między Agnieszką a tym historycznym dla polskiego sportu wynikiem stoją już tylko Maria Kirilenko, a potem Sabine Lisicki lub Angelique Kerber. O każdej można powiedzieć mnóstwo dobrego, każda z nich rozgrywa w Londynie świetny turniej, a z Radwańską w przeszłości wygrywała, ale nie da się też nie zauważyć, że po raz pierwszy w Szlemie Agnieszka nie trafiła w decydującej fazie turnieju na rywalki przewyższające ją siłą fizyczną" - argumentuje swe nadzieje Ciastoń.

"Z Kirilenko Agnieszka wygrała cztery ostatnie mecze, z Kerber i z Lisicką ostatnie pojedynki też zwyciężała. (...) Poza Azarenką (druga połówka drabinki) i Szarapową (nie ma jej już w turnieju) Agnieszka demonstrowała w tym roku najlepszy tenis na świecie. Jeśli tylko wyjdzie na kort z takim nastawieniem, jakie miała np. w Miami, gdzie z zimną krwią rozprawiła się ze wszystkimi, powinna sobie poradzić także z Kirilenko, Lisicki i Kerber. Kluczowa będzie głowa, spokój, kontrolowanie emocji. Skoro można było wygrać Miami, dlaczego nie dojść do finału Wimbledonu. Na dobry początek. Zagraj to jak Miami, Aga." - kończy wpis Ciastoń.